Egeli Yörük Türkmen Derneği’nden Hamle’ye ziyaret

Bu haber 29 Nisan 2017 - 0:27 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.

Egeli Yörük Türkmen Derneği Başkanı Halil Çakar ve yönetim kurulu üyeleri Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Mekin Karakoç

Egeli Yörük Türkmen Derneği Başkanı Halil Çakar ve yönetim kurulu üyeleri Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’nu makamında ziyaret etti.  Dernek üyeleri ve Nizamoğlu bir süre görüşerek görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan Başkan Halil Çakar, “Biz bu derneği ihtiyaca binaen kurduk. Üyelerimizi kaydettik, kongremizi yaptık.  14 Mayıs’ta da şenliğimizi Yılanlı Yaylamızda yapacağız. Dolayısı ile Yılanlı Yaylasında dönemin siyasetçileri bakanımız Veysel Eroğlu’nu oraya davet edilerek o yer bakanımızın sözü ile yapıldı ve o hale geldi. Daha sonra değişik ellere gitti. Biz yine aynı kültürümüzü tekrar canlandıracağız. Bu vesile ile ziyarete geldik. Sizlerin de desteği ile 14 Mayıs’ta Yörük kültürünü bir daha canlandıracağız.

Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ise, “Sizin gibi demokrasinin en alt kademesinden gelen muhtarların söyle bir dernek kurması Muğla adına sevindirici. Çünkü biz böyle bir lobi kuramadığımız için sıkıntı çekiyoruz. Zannediyorum tepelerde beklediğimiz birleşme arzusu şimdi tabanda oluşuyor. Bu çalışmanızın başarılı olmasını diliyorum” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.