Ege yolcu motosikletçilerinden anlamlı ziyaret

Bu haber 22 Mayıs 2014 - 0:06 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

egeyolcumotorcularOrtaca Ege Yolcu üyesi motosiklet tutkunları, Soma’da yaşanan maden kazasında vefat etmiş olan işçileri anmak için maden işçilerini ziyaret etti.

Haber Merkezi

Ortaca Ege Yolcu üyesi motosiklet tutkunları, Soma’da yaşanan maden kazasında vefat etmiş olan işçileri anmak için Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde bulunan Madenci Anıtı’na siyah çelenk bırakıp, saygı duruşunda bulundu. Buradan Dalaman ilçesine bağlı Gürleyik Mahallesi Harmancık Maden Ocağı’na sessiz sürüş yapıldı. Maden ocağını gezen motorcular, işçilerin çalışma ortamı hakkında bilgi sahibi oldu.

Ege Yolcu Motosiklet Grubu Başkanı Nadir Şahin, yaptığı açıklamada; “13 Mayıs Salı günü Manisa’nın Soma İlçesi’nde yaşanan elim maden kazası tüm ulusumuzla birlikte bizleri de yasa boğdu. Bu nedenle Dalaman Belediyesi, Ortaca Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi ile her yıl birlikte daha düzenlediğimiz ve daha önce programa aldığımız 18 Mayıs Pazar günü yapacak olduğumuz ‘Atatürk Köprüsü 5. Bahar Şenliği’ etkinliğimizi de iptal ettik. Yaşanan elim kaza nedeniyle hepimiz çok üzgünüz. Bu hafta sonu da Soma’ya giderek vefat etmiş olan madencilerimizin ailelerini ziyaret edip onlara gücümüz oranında yardımda bulunacağız. Yaşamını kaybeden işçilerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Dileğimiz bundan sonra ülkemizde ve dünyanın hiçbir yerinde bir daha böyle acı olayların yaşanmamasıdır” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.