Ege İncisi ışıldıyor « Hamle Gazetesi

Ege İncisi ışıldıyor

Bu haber 30 Mayıs 2018 - 2:45 'de eklendi ve 484 kez görüntülendi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ‘nün ortaklaşa hazırlayarak yürütmeye başladığı ”Ege İncisi” projesi büyük bir başarı ile uygulanmaya devam ediyor.

Nazife Taşdelen

Muğla İl Merkezi ve İlçelerinde ‘Sorumlu Fert Güvenli Kent’ sloganı ile yürütülmeye başlanan proje kapsamında, 3’er aylık periyotlar halinde, gönüllü işletmelerde işbaşı eğitim programları düzenleniyor. Program süresince katılımcılara günlük 54 TL aylık asgari ücret düzeyindeki cep harçlığı ile katılımcıların genel sağlık sigortaları ve iş kazası meslek hastalığı primleri Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce karşılanıyor. Proje kapsamında, işbaşı eğitim programlarını başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri, sertifikaları ve işverenlerin çocuklara sunacakları hediyelerin düzenlenecek törenlerde verilmesi bekleniyor.

Büyük bir başarı ile yürütülmesine devam eden Ege İncisi isimli projenin geldiği nokta ile ilgili olarak Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya makamında ziyaret edilerek kendisine bilgi arz edildi. Psiko sosyal model örnek alınarak hazırlanan ”Ege İncisi” isimli projenin genel koordinatörleri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Şube Müdürü Müzeyyen Yıldırım ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ziyarette proje etkinlikleri, kursiyerler ve kursiyerlerin işbaşı eğitim programlarını takip ettikleri işletmeler hakkında çeşitli bilgiler verdiler.

Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya projenin ulaştığı noktanın hiç de küçümsenmeyecek derecede olduğunu gördüğünü, bunun da kendisini son derece mutlu ettiğini dile getirdi. Muğla ve İlçelerinde vatandaşın can ve mal güvenliğinin en üst seviyede tutulması amacıyla Emniyet Teşkilatı mensuplarının son derece özverili çalışmalar yaptığını belirten Emniyet Müdürü Çetinkaya, vatandaşın can ve mal güvenliğinin en üst sevişyelere taşınmasında ”Ege İncisi” isimli projenin katkısının olmasını beklediklerini söyledi.

Ziyaret Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ‘ya üzerinde Ege İncisi isimli projenin logosunun da bulunduğu mermerden plaket takdim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.