Eczacılık koşusu düzenlendi

Bu haber 15 Mayıs 2014 - 0:42 'de eklendi ve 800 kez görüntülendi.

kosueczacilarEczacılık Bayramı etkinlikleri kapsamında Menteşe İlçesi Düğerek Mahallesinde ‘14 Mayıs Eczacılık Bayramı 5. Atletizm Müsabakası’ düzenlendi.

Spor Servisi

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile 32. Bölge Muğla Eczacılar Odası tarafından, Düğerek Mahallesi’nde “14 Mayıs Eczacılık Bayramı 5. Atletizm Müsabakası” düzenlendi. Gerçekleşen koşuda bayan ve erkek 150 sporcu, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde dereceye girebilmek için mücadele etti.

Düğerek Örnek Sürücü Kursu önünden başlayan yarışta küçükler kız sporcular bin 200 metre, küçük erkekler bin 500 metre, yıldız kızlar 2 bin metre, yıldız erkekler ve gençler kategorisinde kızlar 3 bin metre, gençler kategorisinde ise erkekler de 4 bin metre koştu.

14 Mayıs Eczacılık Bayramı nedeniyle düzenlenen ‘’Eczacılık Koşusu’’ öncesinde konuşan 32. Bölge Muğla Eczacılar Odası Başkanı İbrahim Ertürk, geleneksel hale getirdikleri Eczacılık Koşusu’nu bu yıl da düzenlediklerini söyledi.

Eczacılık gününü bayram havasında kutlamak istediklerini dile getiren Ertürk, “ günümüzde her geçen gün sorunlarla mücadele ederek geçiriyoruz. Artık bunu halkta hissetmeye başladı. Sosyal güvenliği olan bir kişinin eczaneye geldiğinde rahatça gelip ilacını alması yerini, karşısına çıkan değişik muayene paraları, fiyat farkları, ödenmeyen ilaç listeleri, bulunmayan ilaçlar gürden güne ağırlaşarak giden sorunlar durumunda. 14 Mayıs’ta günümüzü bayram gibi kutlayacağımıza karamsarlıklarla kutlamaya çalışıyoruz” dedi.

Koşu sonunda ödül töreni Manisa’nın Soma İlçesinde yaşanan acı olaydan dolayı başka bir tarihe ertelendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.