Eczacılar günü etkinliklerle kutlandı

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 11:41 'de eklendi ve 482 kez görüntülendi.

Eczacılığın 179. yıl dönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Sultan Kocakulak

Eczacılığın 179. yıl dönümü Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Muğla’da kutlamalar 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu ve odaya kayıtlı üyelerin katılımı ile Atatürk anıtında çelenk sunumu ile başladı.

Çelenk sunma töreninde konuşan 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kadir Serkan Tekin, “Ülkemizde modern-bilimsel eczacılığın kuruluşunun 179. yılı dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz çelenk koyma törenimize hepiniz hoş geldiniz.  Bu arada hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz gün Anneler Günüydü. Bu vesileyle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Halkın gözü kulağı olarak ilaç ve eczacılık alanındaki gelişmeleri dikkatle izleyip, toplumu doğru bilgilendirme ve kanalize etme noktasında inisiyatif alan tüm meslektaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Halkımıza ve meslektaşlarımıza sağlık dolu günler diliyorum. Hepimizin Eczacılık Bayramı kutlu olsun” dedi.

Kutlamalar daha sonra Altınkalp Restoranda oda üyelerinin katılımı ile toplu kahvaltı ile devam etti. Geniş katılımın olduğu kahvaltıda eski oda Başkanı Ecz. İbrahim Ertürk’e 19 yıldır odaya yapmış olduğu katkılar dolayısıyla yönetim kurulu tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Etkinlikte ayrıca mesleklerinde 25 ve 50 yılını dolduran üyelere de plaketleri verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.