DYP’den İYİ Partiye destek kararı

Bu haber 25 Nisan 2018 - 2:12 'de eklendi ve 1.906 kez görüntülendi.

Doğru Yol Parti Muğla İl başkanlığı yaptığı açıklama ile 24 Haziran tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muğla teşkilatı olarak İYİ Parti’ye destek vereceklerini açıkladı. DYP Muğla İl Başkanı Cahit Karaöz, “Zor günlerin ardından maddi, manevi çok yıprandık. Devletimiz ve Cumhuriyetimiz tehdit altındadır. Şimdi ayrışma değil birleşme zamanıdır” dedi.

Kadir Tamer

Doğru Yol Parti Muğla İl başkanlığı yaptığı açıklama ile 24 Haziran tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muğla teşkilatı olarak İYİ Parti’ye destek vereceklerini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak parti binasında açıklama yapan DYP Muğla İl Başkanı Cahit Karaöz, zor günlerden geçildiğini belirterek herkesin iyi olması gerektiğini söyledi.

Zamanın ayrışma değil birleşme zamanı olduğunu kaydeden Karaöz, “herkesin kendini düşündüğü, bireysel olarak mücadele ettiği toplumlarda mutlu olmak, başarıyı yakalamak zordur. Bu anlamda ortak paydada buluşan birçok partinin ve siyasetçinin bir araya gelerek birleşmesinde ülke menfaati açısından büyük yararlar vardır. Birlik beraberlik içinde yaşayan toplumları ve milleti hiçbir güç yıkamaz. Bu zor günlerin ardından maddi, manevi çok yıprandık. Devletimiz ve Cumhuriyetimiz tehdit altındadır. Şimdi ayrışma değil birleşme zamanıdır” dedi.

Meral Akşener vurgusu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e 24 Haziran seçimlerinde DYP Muğla İl örgütü olarak destek vereceklerini kaydeden Karaöz açıklamasına şöyle devam etti:

DYP Muğla İl Teşkilatı olarak tehdit ve tehlikenin farkındayız. Yakın geçmişte parti misyonumuzun içerisinde yer almış, bu kutlu davaya büyük hizmetler vermiş olan değerli büyüğümüz, eski İçişleri Bakanımız sayın Meral Akşener hanımefendinin kurmuş olduğu İYİ Parti ve kendisinin Cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklemenin büyük bir erdem ve gereklilik olduğunu düşünmekteyiz. Güzel Muğlamızın topraklarında doğup, büyüyüp yetişmiş insanlar olarak kendi içimizdeki çatışmaları ve kırgınlıkları bir yana bırakarak vatanı bölmek için uğraşan, düşmanlarımıza uymayıp birlik ve bütünlük içerisinde vatanımızı ve Muğlamızı her türlü tehlikeden korumalı ve geleceğe dair umutlarımızı yılmadan sürdürmeliyiz.”

Ankara’da siyaset kurumunun işlemediğini kaydeden Karaöz, “Özelliklede iktidar mecliste tecilli etmesi gereken çok önemli konularda etkisiz ve yetkisiz kalmıştır. Tek adam yönetimi ülkemizi içinden çıkılmaz bataklığa sürüklemektedir. Bu durum karşısında DYP’nin yöneticileri olarak bizlerin bu duruma seyirci kalması beklenemezdi. Yakın geçmişte partimizin bu devlete ve millete yapmış olduğu büyük hizmetleri vardır. Ve bu hizmetler ne yazık ki şimdi birilerine peşkeş çekilmektedir. Bu talana dur demek için, yeniden Cumhuriyet için ve devletimizin bekası için Sayın mera Akşener hanımefendinin Cumhurbaşkanlığı birleşmeli ve Türkiye’mize doğru yolu, iyi olanı getirmek için çok çaba sarf etmeliyiz. DYP Muğla İl teşkilatı olarak biz bu yönde çalışmalara başlıyoruz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.