DYP’den Gökbel’ e teklif

Bu haber 10 Ocak 2014 - 9:42 'de eklendi ve 1.415 kez görüntülendi.

dyp65165165Doğruyol Partisi (DYP) Muğla’da Menteşe Belediye Başkanı Adayı olarak Elektronik Mühendisi Timur Somay’ı ilan etti. DYP İl Merkezi’nde Menteşe Adayı açıklanırken, CHP’nin Büyükşehir aday adaylarından Musa Gökbel’e büyükşehir adaylığı teklif edildi.
Berna Uçar
Doğruyol Partisi (DYP) Muğla’da Menteşe Belediye Başkanı Adayı olarak Elektronik Mühendisi Timur Somay’ı ilan etti. DYP İl Merkezi’nde Menteşe Adayı açıklanırken, CHP’nin Büyükşehir aday adaylarından Musa Gökbel’e büyükşehir adaylığı teklif edildi.
DYP’nin Aday açıklaması yaptığı toplantıya CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Musa Gökbel’in de katılması dikkat çekti. Adaylık açıklaması sırasında Musa Gökbel ile telefonla görüşen DYP Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, Gökbel’i partilerinde görmekten mutlu olacakların söyledi.
Toplantıya basının önünde tefon ile katılan Doğruyol (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, Musa Gökbel’i partilerine davet etti. Bir süre Musa Gökbel ile görüşen Genel Başkan Açıkgöz, daha sonra orada bulunanlar seslenerek şöyle dedi:
GÖKBEL’E AÇIK TEKLİF
“Doğru Yol Partisi bugünkü duruşu ile hiç kimseyi yanıltmasın. Çünkü Doğru Yol Partisi buz dağları gibidir. Ülkemiz demokratik yoldan derhal Ak Parti’nin elinden alınmalıdır. Aksi halde çok geç kalınmış olacaktır. Bugün aranızda bulunan sevgili vekilimiz sayın Musa Gökbel’i Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak görmek istediğimi de huzurunuzda ifade etmek istiyorum. Musa Gökbel’e teklifimi şuanda yapmış bulunmaktayım. Yeter ki oda bizi sevgi ile kucaklasın. Bu yerel seçimleri 2015’te veya genel milletvekili seçimlerinde aynı potada aynı sandıkta görmek istiyorum.”
“MUĞLA’YI BÜTÜN PARTİLERLE YÖNETECEĞİM”
Musa Gökbel ise daha sonra yaptığı açıklamada, “Ben Muğla’yı Cumhuriyet Halk Partililer ile değil, bütün kurumlarla DYP, DP, MHP, AKP ile yöneteceğim dedim. Şimdi benim adaylığımın bir tane değil birden çok gerekçesi var.” diyerek şöyle devam etti:
“Birinci gerekçesi Sınırsızlık Meydanı’nda CHP’den aday adaylığımı açıklarken söylediğim gibi Muğla merkezi yöneten irade başarılı bir belediyecilik göstermedi. Muğla hala Orta Anadolu’nun küçük bir kasabasının tüm alışkanlıkları, gelenekleri, dağınıklığı içinde Menteşe’yi yönetemeyenin bütün bir Muğla’yı yönetebileceğine o günde inanmıyordum bugünde inanmıyorum. Benim oyum sadece ipotek edilmiş bir oy değildir. Benim oyum bir iradi sonuç vermeli. Bu iradi sonuçları önceliğine göre sıralarsak o verdiğim bir tek oy ile ben Muğla’ya katkı vereceğine inandığım kişiye veririm, umut verecek birine veririm.”
DYP’den Menteşe Belediye Başkan Adaylığı açıklanan Timur Somay da “Doğruyol Partisi’nden Muğla ili Menteşe ilçesine Belediye başkan adayı olarak gösterildim. Kökleri Türkiye Cumhuriyetinin derinliklerine dayanan ulu bir çınar ağacı olan Doğruyol partisi tarafından böyle bir göreve layık görülmem, benim için onur ve gurur kaynağı olmuştur. Menteşe belediyesini kazanmamız durumunda, kentlilik bilincini geliştiren, çağdaş dünyanın gerekliliklerine göre hizmet anlayışını biçimlendiren, yenileyen halka hizmeti benimseyen bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
huriye öztürk 10 Ocak 2014 / 20:33

Datça ve yatağanda adaylar belli olsun muğlanın küskün,dargı,kırgın CHP lileri bir araya gelsin. Ciddi bir rakip olurlar. Osman Gürünün işi hepten rampayı sarar. Motor su kaynatır.Birde mehmet ağar öncesindeki gibi kırat şaha kalkarsa seçim kazanılır. DYP Muğladan üç milletvekili çıkartırken CHP yıllarca bir milletvekiline talim etti. Muğla mehmet ağardan sonra chp li oldu. bir kısm oylarda akp ye gitti. yani ibre 2002 seçimlerinde değişti. Muğla solun kalesi değil vaktiyle dyp nin kalesiydi. Köylerden sel gibi oy gelirdi.biz chp lilerin köy oyları şehre gelmeye başlayınca yüz ifademiz değişirdi. adalet partililerin konvayları arasından sıvışır yavaşça evlerimize çekilirdik. CHP bu gün kolaycılığa kaçıp merkez ataması yapıyor. kontenjan kullanıyor.o günler olsaydı kontenjan kullanılırmıydı? bu köylüler ağı ellerini toprağa basıp doğrulabilirler. 2004 yerel seçimlerinde il genel meclisi oyları nasıl çıktı bilen hatırlayan var mı? yakın tarih herkes anımsar.CHP kurumsal olarak halkı pek ciddiye almamıştır. halk azdır. sadece oy verir. tablo tam ortaya cıksın muğlada sonuçlar ne olur göreceğiz. taşra sahil uyumu olacakmı göreceğiz. Osman bey bu uyumu zor sağlar gibi gözüküyor. Musa Gökbel olsaydı ne kampanyalar yapardı. köyüde bilir sahilide bilir siyaset bilgesi herşeyi bilir. Ona muğlanın çok ihtiyacı var. önümüzdeki günlerde daha çok olacak.Allah uzun ve sağlıklı ömür versin.