DYP’den “Baba”ya Veda

Bu haber 25 Haziran 2015 - 19:33 'de eklendi ve 647 kez görüntülendi.

dyp561463163456Doğru Yol Partisi, Muğla İl Başkanı Cahit Karaöz, geçtiğimiz hafta vefat eden 9.Cumhurbaşkanı ve eski DYP Genel Başkanı Süleyman Demirel hakkında parti il binasında bir basın açıklaması düzenledi. Karaöz Demirel’in, yedi farklı hükumet ile tam 10 yıl 5 ay başbakanlık yaparak “Baba” lakabını almayı hak ettiğini ve, 1993- 2000 yılları arasında Türkiye’nin 9. cumhurbaşkanı olup bu görevini de tamamladıktan sonra ombudsmanlık görevini de üstlenerek Türk insanına ve ülkesine öldüğü tarih olan 17 Haziran’a kadar hizmet etmeyi sürdürdüğünü ifade etti.

Hafize Ataseven

Doğru Yol Partisi, Muğla İl Başkanı Cahit Karaöz, geçtiğimiz hafta vefat eden 9.Cumhurbaşkanı ve eski DYP Genel Başkanı Süleyman Demirel hakkında parti il binasında bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya DYP yönetim kurulu üyeleri de katılırken, başkan Karaöz şu ifadelerde bulundu:

“Merhum Süleyman Demirel, Türkiye’nin devlet adamı olarak yetiştirdiği önemli isimlerden birisidir. Kendisine saygı gösteren bir kısım politikacı ve aydınların zamanında kendisine bir hayli muhalif olduklarını biliyoruz. Ancak ülkemizde yaşanan günler gösteriyor ki, Sayın Demirel’i daha da çok arar hale gelmiş durumdayız.”

Karaöz açıklamasına şöyle devam etti, ”Türk siyasi tarihinde 1950’li 60’lı yıllarda Türkiye ekonomisi çok kötü durumda olmasa bile dünya ülkeleri arasında çok saygınlığı olmayan bir dönemdi. Atatürk’ten sonra çok fazla yol kat edilemedi. Bunun sonucu olarak baskıcı bir rejim ve kapalı bir ekonomi ile yönetilen Türkiye’de ordumuzun silah ve teçhizat ihtiyaçları karşılanamamaktaydı. Bu nedenlerle Türkiye’nin DP döneminde yani 1952 de NATO’ya üye olma zorunluluğu o dönem için konuşulmaktaydı. O dönem itibari ile yüzde sekesini köylü olan milletimizin baskıdan bunaldığı yıllardı. Ve nihayetinde AP’nin başına geçen merhum Süleyman Demirel çiftçinin ve köylünün umudu olmuştu.”

Demirel’in, yedi farklı hükumet ile tam 10 yıl 5 ay başbakanlık yaparak “Baba” lakabını almayı hak ettiğini ifade eden Karaöz,” 1993- 2000 yılları arasında Türkiye’nin 9, cumhurbaşkanı olup bu görevini de tamamladıktan sonra ombudsmanlık görevini de üstlenerek Türk insanına ve ülkesine öldüğü tarih olan 17 Haziran’a kadar hizmet etmeyi sürdürmüştür” dedi.

Demirel’in namı diğer “barajlar kralı” olduğunu da ifade eden DYP İl Başkanı Karaöz, Demirel sayesinde yol, su, elektrik hizmetleri alındığını ve pek çok istihdam yaratan fabrika bacalarının tütmekte olduğunu da belirtti. Karaöz, Türk dünyası ve Avrasya ilişkilerinin Demirel, zamanında geliştiğini de sözlerine ekledi.

“O iyi bir devlet adamıydı, dengeli, akılcı ve rasyonel bir siyasetçi idi.6 kere gidip 7. Defa gelmesine neden olan muhtıra ve darbelere rağmen ferasetini kaybetmeyip, partisini ve milletini kucaklamasını bildi” diyen Karaöz ,” Şimdi bize düşen görev onun arkasından ağlamak değil, bize miras bıraktığı büyük Türkiye sevdası ve”büyük eserimdir” dediği Doğru Yol Partisi’ni, şanlı kıratımızı yeniden şaha kaldırmaktır. Babamızın bize emanet ettiği bu misyonu layıkıyla temsil ederek ona teşekkür etmektir. Ruhu şad olsun” diyerek açıklamasına son verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.