DYP Meydan Okudu ‘Yıkılmadık Ayaktayız

Bu haber 08 Mayıs 2015 - 0:46 'de eklendi ve 973 kez görüntülendi.

dypppDoğru Yol Partisi 7 Haziran da yapılacak Genel Seçim çalışmalarını sürdürüyor. Menteşe İlçesi Karşıyaka Mahallesi Göktepeliler Kahvehanesinde konuşan DYP İl Başkanı Cahit Karaöz devlette din ve etnik köken ayrımı yapmaksızın her vatandaşını kucakladığı bir olguyu yaşatmaksızın var güçleri ile var güçleri ile çalıştıklarını belirterek ‘Yıkılmadık ayaktayız ’dedi

İlkay Yıldız

Doru Yol Partisi adayları ve İl yönetimi Haziran ayında yapılacak Genel Seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Menteşe İlçesi Karşıyaka Mahallesi Göktepeliler Kahvehanesinde konuşan DYP İl Başkanı Cahit Karaöz devlette din ve etnik köken ayrımı yapmaksızın her vatandaşını kucakladığı bir olguyu yaşatmaksızın var güçleri ile var güçleri ile çalıştıklarını belirterek ‘Yıkılmadık ayaktayız ’dedi

Seçim çalışmalarına DYP Genel Başkan Yardımcısı Salih Önel, İl Başkanı Cahit Karaöz, Menteşe İlçe Başkanı Ali Çiftçi ve Milletvekili Adayları Erkan Deniz ve Selim Yıldız Katıldı.

Seçim çalışmaları sırasında Göktepeliler Kahvehanesinde Konuşan İl Başkanı Cahit Karaöz, “ Ülkemizde bu gün toplumsal barış, inanç özgürlüğü ve demokrasi gibi kavramların içi boşaltılmış 13 yıllık Ak parti iktidarları boyunca milletimiz etnik köken ve mezhep farklılığı gözetilerek birbirine düşürülmüş din siyasete darbe vurarak laikliğe gölge düşürülmüştür. Milli birlik Türk, Kürt, Alevi, Sünni gibi gerçek dışı siyaset güdülerek dokunulmaya çalışıldığı bir dönemde DYP olarak her ferdinin kardeşliğini hedefleyen kimlik sorgulaması yapmayan, devlette din ve etnik köken ayrımı yapmaksızın her vatandaşını kucakladığı bir olguyu yaşatmaksızın var gücümüzle çalışıyoruz. Yıkılmadık ayaktayız” dedi

13 yıldır Ak Partiye verdiğiniz emanet oyları geri istiyoruz

Karaöz sözlerini şöyle sürdürdü, “ DYP il başkanı Olarak sizlere sesleniyorum 13 yıldız Ak Partiye verdiğiniz emanet oylarınızı geri istiyoruz. 1950 den 1999’ a kadar geçen 49 yıllık Doğru yol iktidarlarının yarattığı bütün zenginlikleri 13 yılda tüketen ve Türkiye’yi borç batağına saplayan bölücü ve yıkıcı Ak Parti iktidarından kurtulmanın zamanı gelmiştir”.

Genel Başkan Yardımcısı Salih Önel ise Doğru Yol partisi çatısı altında HEPAR ve Alternatif Partiyle seçime gittikleri söylerken şöyle devam etti, “Doğru Yol Partisi iktidara gelmesi halinde, Kışladan çıkamaz hale gelen ordumuza yeniden terör ile mücadele emri verilecektir. Çalışanların maaş artışı 2016 yılı ilk altı ayında yüzde 10, ikinci altı ayında yüzde 10 artış sağlanarak çalışanların ekonomik büyümeden pay alacağı şekilde belirlenecektir. Eğitimin kanayan yarası atanamayan öğretmenlerin atamaları yapılacaktır. Bütün çalışanların gelirlerinin asgari ücret kadar kısmı vergi dışı bırakılacaktır. Taşeron olarak çalışan, 4B’li ve 4c’Lİ, vekil ve benzeri adlar adı altında istihdam edilenlerin tamamı kadrolu istihdam edilecektir. Çiftçimizin kullandığı tüm tohumlarda yerli tohuma geçilecektir. Hayvancılık desteği iki milyar Liraya yükseltilecektir”.

Milletvekili adayı Erkan Deniz ise, “ Ak Parti hükümeti aşırı harcamalar, fuzuli giderler ile vatanın milletin bekasını koruyamamıştır. Dün Yatağan’da 75 yaşındaki amcam iki tane acı otu tanesi bir Liradan satıp iki lirayı evine götürecekken kaçak sarayda aylık gideri 21 milyon Türk Lirasıdır. Bu nasıl demokrasidir, bu nasıl insan hakkıdır anlamak mümkün değildir. Köylüm, çiftçim benim vatandaşımdır. Hizmet için çıktık yola hepimize hayırlı olsun” dedi.

Son olarak Konuşan Milletvekili adayı Selim Yıldız ise,” 26 yıl boyunca Diyanet işleri Başkanlığı’nda görevli olarak sizlere hizmet ettim. Ben hiçbir zaman dini ve ulusal değerlerimiz siyasete alet etmedim. Bu gün dini değerleri kullananları ise üzüntüyle ve kahrolarak izliyorum. 7 Haziran da bunu kullananlara milletin çok büyük ders vereceğine inanıyorum dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.