Dürüst’ün arşivinden ‘temaşa’ sergisi

Bu haber 14 Mayıs 2013 - 20:14 'de eklendi ve 1.041 kez görüntülendi.

durustunarsivinden1321346543Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Mustafa Kamil Dürüst’ün arşivinden hazırlanan ‘Dünden bugüne Temaşa sanatı’ sergisinin açılışı yapıldı.
Haber Merkezi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi SKS Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Mustafa Kamil Dürüst’ün arşivinden hazırlanan ‘Dünden bugüne Temaşa sanatı’ sergisinin açılışı yapıldı. Mustafa Kamil Dürüst’ün arşivlerinden hazırlanan çok sayıda tiyatro, bale ve opera afişlerinden oluşan ‘Dünden Bugüne Temaşa Sanatı’ sergisinin açılışına Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Haşim Koç, arşiv sahibi Mustafa Kamil Dürüst, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Sergi açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan, “Böylesine güzel bir arşivi bize açan değerli hocamıza teşekkür etmek istiyorum. Temaşa kelimesi o kadar çok hoş ve anlamlıdır ki, insan bu kelimeyi söylerken bile haz duyuyor” dedi. Açılışa katılanlar çok sayıda tiyatro, bale ve opera afişlerinin yer aldığı sergiyi gezdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.