Durna’dan açıklama

Bu haber 02 Nisan 2019 - 2:04 'de eklendi ve 495 kez görüntülendi.

Yerel seçimlerde DSP’den Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Durna, kendisine destek veren herkese teşekkür ederken partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Muhittin Direk

Yerel seçimlerde DSP’den Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Durna, kendisine destek veren herkese teşekkür ederken partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ali Durna açıklamasında partisi DSP’nin İl Başkanlığı’ndan hem de partisinden istifa ettiği belirterek açıklamasına şöyle devam etti:

Yaklaşık 4 yıldır sürdürmekte olduğum Muğla il başkanlığı ve  31  Mart yerel seçimlerde menteşe belediye başkanı adayı oldum. Göreve geldiğim günde kapısına 2 yıl önce kilit vurulmuş ve yönetimi zor şartlarda oluşturmuş bir il başkanı olarak. Görevim süresince partime çok büyük emekler verdim. Zaman zaman kampanya sürecinde AKP’nin değirmenine su taşımakla eleştirildim. Hepsine göğüs gerdim maalesef ki Türkiye’de halk kutuplaşmaya doğru götürülmüş baskı ve korkularla insanlar sindirilmeye çalışılmıştır. Bunlar bizim için bir mazeret olamaz. 31 Mart yerel seçimlerde 7 kişiyle çıktığım yolda 3binleri bulmak aslında başarı gibi görünse de bizlerin bir koltuk sevdalısı olmadığımızın kamuoyunun bilmesini isterim. 120 günlük seçim sürecinde ne parti desteği, ne devlet desteği nede belediye desteği olmadan zor koşullarda, diğer partilerin 2 noktaya koyduğu bilboard parası kadar bir rakamla seçim sürecini bitirmiş olmak herkesin harcı değildir. Bu süreçte beni ve ekibimi hiç yalnız bırakmayan başta yerel ve ulusal basın mensuplarına can-ı gönülden bir borç bilir hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca çoluğunun çocuğunun rızkından keserek seçim kampanyasına katkıda bulunan meclis üyesi arkadaşlarıma. Bu süreçte partimize katılmış ve DSP çatısı altında seçime giren başta Marmaris belediye başkanı Ali Acar ve ortaca DSP belediye başkan adayı sayın İsmail Can Varol’a teşekkürlerimi bir borç bilirim. Benim üzüldüğüm tek konu Göktepe gibi Türkiye ve Muğla’ya hükmeden lider konumundaki 8 bin seçmene sahip baba ocağımın yeterince sahip çıkmaması beni derinden üzmüştür. Onların tercihidir saygı duyarım. Sonuç olarak her ne kadar yaptığım işler bir başarı gibi görünse de alınan sonuçların kanaatimce başarısız olarak görüyor ve bugünden itibaren hem Demokratik Sol Partiden, Hem de Demokratik Sol Parti İl Başkanlığından istifa ediyorum. Bu süreçte bana ve ekibime inanan tüm değerli dostlarıma teşekkür ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.