Dünyanın gözü Marmaris’te olacak

Bu haber 19 Ekim 2017 - 0:17 'de eklendi ve 687 kez görüntülendi.

Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın final yarışı olan Marmaris Rallisi, Marmaris’te bu hafta sonu gerçekleştirilecek. 20-22 Ekim tarihinde gerçekleşecek yarışmada yerli ve yabancı olmak üzere 96 sporcu ve 48 otomobile Marmaris ev sahipliği yapacak.  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, 20 Ekim tarihinde başlayacak rallinin önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, yarışların dünya çapında 700 milyon kişiye ulaşmasını beklediklerini kaydetti.

Kadir Tamer

Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası’nın final yarışı olan Marmaris Rallisi, bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı, bu hafta sonu gerçekleşecek rallinin önemli bir organizasyon olduğunu, dünya çapında 700 milyon kişiye ulaşması beklenen rallinin bölge tanıtımı için ele geçmez bir fırsat olduğunu belirterek, “Ben Marmaris’in bu organizasyon için çok uygun bir yer olduğunu düşünüyorum. Bu organizasyon bir araba yarışı olmaktan öte büyük bir tanıtım fırsatı. Ford, Hyundai, Citroen gibi Türkiye’de fabrikası olan markalar, bölgeye gelip, tanıtım çalışmaları yapacaklar. Ayrıca bu şampiyona önümüzdeki yıl Marmaris’te yapılması planlanan WRC 2018 ralli şampiyonasının provası niteliğinde olacak. Böyle büyük bir organizasyona sadece Marmaris’ten değil, yakın illerden de vatandaşların Türk bayraklarını alıp katılım göstermelerini istiyorum” dedi.

Şimdi Marmaris zamanı

Marmaris’in büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığını kaydeden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, “Sahip olduğumuz doğal zenginlikler ve muhteşem coğrafya ile ülkemizin gözbebeği Marmaris sonbahar aylarında birbirinden önemli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda Marmaris bir kez daha turun önemli ayaklarından biri oldu. İçinde bulunduğumuz bu haftanın sonunda geçtiğimiz yıl ilk kez ev sahipliği yaptığımız ve başarıyla tamamlanan Türkiye Ralli Şampiyonası’nda ikinci kez aynı heyecanı yaşayacağız. Yıllar sonra ülkemizde Dünya Ralli Şampiyonamızı yeniden kazandıran Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı ve ekibinin fedakar çalışmaları ile gerçekleşecek bu yıl ki Türkiye Şampiyonası gelecek yıl yapılacak Dünya Ralli Şampiyonası’nın organizasyon anlamında ön çalışması olduğu için büyük önem taşımaktadır” dedi.

İki günlük zorlu mücadele

Marmaris Rallisi 20 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Marmaris 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda gerçekleştirilecek törenle başlayacak.  Yarışın ilk günü olan 21 Ekim Cumartesi günü  Çetibeli ve Ula bölgesinde yer alan Ayhan Tokyay, Mustafa Koç ve Ali Sipahi etapları geçilecek. Yarışların ikinci günü olan 22 Ekim Pazar günü ise Asparan, Hisarönü, Bördübet ve Yeşilbelde mevkisinde yer alan Renç Koçibey, Lemi Tanca, Yusuf Aramacı ve redbull.com etaplarında mücadeleler yapılacak.

Yaklaşık 205 kilometre uzunluğundaki toprak zeminli 13 özel etaptan oluşan rallide ekipler, iki gün boyunca 610 kilometre kat edecek. Hafta sonunda gerçekleşecek yarışlarda Marmaris Belediyesi, yarışları izlemek isteyen vatandaşlara ücretsiz otobüs hizmeti verecek.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.