‘Dünya Bisiklet Günü’nde pedal çevirdiler

Bu haber 06 Haziran 2018 - 3:25 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü tüm dünya ile aynı anda Marmaris’te de kutlandı. Marmaris Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Marmaris Belediye Başkan Yrd. İsmet K. Öner, Velomaris takımı, Marfod fotoğraf derneği üyeleri, Zirve dağcılık ve gönüllülerden oluşan kalabalık pedal çevirdi.

Nazife Taşdelen

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü tüm dünya ile aynı anda Marmaris’te de kutlandı. Sürdürülebilir bir ulaşıma destek için pedal çeviren Marmarisliler sabah erken saatlerde 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda toplanarak Aktaş-Yalancıboğaz mevkii arası sürüşe başladı. Bisiklet gönüllüleri Velo-Maris takımıyla birlikte hem keyifli bir sürüş, hem de çevre temizliği gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında Velo-Maris Takımı tarafından ”Bisiklet Atölyesi” Workshop’u 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda yapıldı. Bisiklet hakkında güvenlik önlemleri, kullanım kolaylıkları, bisiklet kullanımının çevreye ve trafiğe olan katkıları paylaşıldı.

7’den 70’e her yaştan bisiklet severi bir araya getiren İçmeler Halk Sürüşü yine 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndan başlayarak, tekrar aynı noktaya dönülmesiyle son buldu.

Organizasyon akşam saatlerinde yapılan Bisiklet konulu forumla son buldu. Forumda bisiklet severlerin oluşturulacak gruplarla iletişim halinde olmalarına ve birlikte hareket edilmesine karar verildi. Bisiklet kullanımın arttırılması ve bisiklet yolları hakkında bilgi alış-verişi yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Gün boyunca 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndaki led ekranda bisiklet temalı yayınlar yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.