Dünün öğretmeni bugünün muhtarı

Bu haber 13 Nisan 2014 - 19:30 'de eklendi ve 1.803 kez görüntülendi.

dununogretmeni6351651Muğla’nın Büyükşehir statüsü kapsamında girmesinin ardından Bozüyük mahallesinin ilk muhtarı emekli eğitmen Vahdet Beçin oldu.

Hüseyin Kocabıyık

Muğla’nın Büyükşehir statüsü kapsamında girmesinin ardından Bozüyük mahallesinin ilk muhtarı emekli eğitmen Vahdet Beçin oldu. Yatağan’ın Bozüyük beldesi yeni çıkan Büyükşehir yasası ile mahalleye dönüştü. Muğla’nın tarihi anlamda turistik bölge olarak bilinen Bozüyük Mahallesi yeni muhtarını seçti. 800 yıllık tarihi çınar ağacı ile Pınarbaşı tesisleri ile Muğla’nın dört bir yanından herkesin tercih ettiği Bozüyük Mahallesi yeni muhtarı Vahdet Beçin, mahallenin sorunlarını çözmek amacıyla CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Osman Gürün ile dirsek temasında bulunmaya başladı.

33 yıl Muğla’da eğitimcilik ve idarecilik yapan ardından emekliye ayrılan ve Bozüyük Mahallesi’nin ilk muhtarı olan Vahdet Beçin, “Beldemiz mahalleye dönüştü. Yatağan’ın en işlek yerlerinden biri olan parlak suyu ile 800 yıllık çınarı ile tanınan bu güzel yerimizi daha güzelleştirmek için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile görüşmelerimize başlayacağız. Mahallemiz örnek bir mahalle olacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Şerif ŞALK 14 Nisan 2014 / 09:29

Sevgili Vahdet BEÇİN,uzun yıllar Türk Milli Eğitimine hizmetlerden sonra yaşamının en önemli beldesinde seçilerek muhtar olmanı kutlar,başarılar dilerim.Her zaman yanında olduğumuzu bilmeni isterim.Başarılar.