Dumlupınar’da ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği

Bu haber 25 Nisan 2018 - 2:19 'de eklendi ve 1.125 kez görüntülendi.

Menteşe İlçesi’nde bulunan Dumlupınar İlkokulu’nda her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliğinin dördüncüsü büyük bir heyecanla başladı. Yaklaşık bir hafta sürecek şenlikte okulda öğrenim gören öğrenciler 5 kategoride belirlenen oyunlar oynayarak kendi aralarında yarışacaklar.

Kadir Tamer

Dumlupınar İlkokulu’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği büyük bir heyecanla başladı.

Dumlupınar İlkokulu bahçesinde düzenlenen ve yaklaşık bir hafta gerçekleşecek şenlikte okulda öğrenim gören öğrencilerin oyunlar oynayarak kendi aralarında yarışacaklar. Şenlikte öğrenciler koordinasyon koşusu, mendil kapma, yakar top, fasulye torbası atma yarışması ve şişe devirmece oyunları oynayacak. Her şubenin kendi arasında gerçekleşecek oyunlarda öğrenciler takımlar halinde yarışacak. Şenlik finale kalan öğrencilerin müsabakalarının tamamlanması ile sona erecek.

Muğla’da ilk

Dumlupınar İlkokulu Müdürü Muzaffer kanat ‘Geleneksel Çocuk Oyunları’nın sadece yapıldığına dikkati çekerek, “Bu yıl şenliğinin dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz şenlik öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi görüyor. Şenlikte unutulmaya yüz tutan çocuk oyunlarına da yer vererek farkındalık yaratmak istiyoruz. Amacımız bu şenlik ile çocuklarımızın psiko-motor gelişimlerini arttırmak, bu tor oyunlar ile çocuklarımızı internet ve bilgisayar bağımlılığından uzaklaştırmaktır. Bunun yanında bu tür etkinliklerle çocuklarımızı sporu sevdirmek istiyoruz. Son dönemlerde özellikle sporda yaşanan holiganizm ve getirdikleri ortada. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin kendi aralarında yaptıkları yarışmalarda kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenmesinin yanında ortak amacın eğlence olduğunu anlamalarına yardımcı olacak. Bir hafta sürecek etkinliklerde mücadele verecek tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından bir hafta sürecek şenlik 4. sınıf öğrencilerinden oluşan takımların mendil kapma yarışması yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.