Düğerek’ten büst tepkisi

Bu haber 03 Eylül 2013 - 9:12 'de eklendi ve 789 kez görüntülendi.

dugerekbust12131651321312Muğla’nın Düğerek Mahallesi’nde Orhan Çakır’ın belediye başkanlığı döneminde “köy meydanına” Atatürk Büstü diktirdiğini belirten Düğerekli Ömer Kırcıoğlu büstün Muğla Belediyesi tarafından kaderine terk edildiğini iddia etti.
Haber Merkezi
Muğla’nın Düğerek Mahallesi’nde Orhan Çakır’ın belediye başkanlığı döneminde “köy meydanına” Atatürk Büstü diktirdiğini belirten Düğerekli Ömer Kırcıoğlu büstün Muğla Belediyesi tarafından kaderine terk edildiğini iddia etti.
Büstün zaman içinde etrafındaki ağaçların büyüdüğünü ve büstü kuşattığını kaydeden Kırcıoğlu, Muğla Belediyesi’nden umudunu kesip, Muğla Valiliği’ne de başvuruda bulunduğunu belirterek şunları söyledi:
“Biz bu büstü Düğerek’te köy meydanına sahipsiz kalsın diye dikmedik. O zaman açılışını zamanın belediye başkanı Osman Gürün ile yine aynı zamanın garnizon komutanı birlikte yapmışlardı. O zaman kıymetli idi de şimdi değil mi? Biz belediyeden, valilikten, yetkililerden bu büste sahip çıkılmasını ve çevre düzenlemesi yapılmasını istiyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.