DSP’den Hamle’ye ziyaret « Hamle Gazetesi

DSP’den Hamle’ye ziyaret

Bu haber 17 Ocak 2019 - 1:03 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.

Demokratik Sol Parti Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna ve partililer Hamle Medya Grubunu ziyaret etti.

Nazife Taşdelen

Demokratik Sol Parti Menteşe Belediye Başkan Adayı Ali Durna ve partililer Hamle Medya Grubunu ziyaret etti. Ziyaret DSP heyeti ve Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan DSP Menteşe Belediye Başkanı Adayı Ali Durna, ‘Ceketimi koysam kazanır’ zihniyetinin geçerliliğini yitirdiğini belirterek, “ Biz yola sosyal belediyecilik adı altında çıkıyoruz. Belediyeler ticarethane değil halkın sıkıntılarını çözen bir kurum olarak görüyoruz. Biz halkın içinde olacağız. Muğla’da yaklaşık 40 bin öğrenci var. Bunların büyük bölümü asgari ücretle geçinen ailelerin çocukları eğer seçilirsek Kötekli bulunan belediyeye ait mülklerin işletmesini üniversiteye vererek 250 liradan az olmamak kaidesi ile öğrencilere burs olarak verilmesini sağlayacağız. Rahmetli Ecevit’in düşünceleri doğrultusunda ve onun çizdiği yolda belediyeciliğin ticarethane değil hizmet üreten halka hizmet götüren bir belediye için aday oldum. Tamamen farklı bir belediyecilik anlayışıyla bu yola çıktığımızın bilinmesini isterim. Seçilmem durumunda öncelikli olarak ilk işim belediye başkanlık kapısı sökülecek. Menteşe ilçesi sınırlarında üç birim kurulacak. Kimsesiz yetimler için ‘Şefkat birimi’, 65 yaş üstü vatandaşlarımız için ‘Vefa birimi’ ve sokak hayvanları için ‘Vicdan birimi’. Belediye’de bağımsız insan kaynakları birimi oluşturacak ekipler nitelikli ve uzman kadrolarla oluşacak” dedi.

Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ise, “Biz medya mensubu olarak ya da iş hayatında bir esnaf olarak ziyaretçilerimiz oluyor, adaylarımız geliyor. Sizin farkınız ise eşiniz hanımefendi ile gelmeniz. Ben sizin vasıtanız ile bütün adaylara seslenmek isterim. Bence adaylarımız kadın erkek fark etmeksizin çalışmalarını eşleri ile yürütmelidir. Bu açıdan bu ziyareti çok önemli buldum. Yine konuşmanızda bir cümle çok dikkatimi çekti. Belediyeler hizmet yeri bir ticaret hane değil, vatandaşta belediyeden hizmet bekleyen seçmen, müşteri değil. Bu işi hizmet odaklı yapmakta fayda var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.