DSİ Muğla için seferberlik ilan etti « Hamle Gazetesi

DSİ Muğla için seferberlik ilan etti

Bu haber 03 Ocak 2019 - 1:47 'de eklendi ve 1.265 kez görüntülendi.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Muğla’ya yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Nazife Taşdelen

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Muğla’ya yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü olarak yapılan dere ıslahları ile tarım alanlarını ve yerleşim yerleri ile vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağladığını vurgulayan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Yaptığımız çalışmalar, aynı zamanda şehir merkezlerine, ilçelere de ayrı bir güzellik katıyor. Özellikle “estetiği, emniyeti ve ekonomiyi” ön plana çıkaran dere ıslahlarını hayata geçiriyoruz” dedi.
Mevlüt Aydın açıklamasına şöyle devam etti.
“Sayın Cumhurbaşkanımızın 2 Ekim 2018 tarihinde Dalaman havalimanından helikopterle Marmaris’e yolculuğu esnasında Dalaman ilçesi sınırları dâhilinde bulunan tahliye ve drenaj kanallarının DSİ tarafından temizliğinin yapılması talimatı üzerine çalışmalara başlanılmıştı.
Muğla’nın Ortaca İlçesi Drenaj Kanalları Temizliği ve Dalaman Çayı Islahı Toplu Makinalı çalışması halen devam ediyor. Muğla’da yer alan Dalaman Çayı ve Ortaca Drenaj Kanalı Islah çalışması işi kapsamında 53 bin 850 metre ıslah ve local olarak taş tahkimatı olarak planlanan projede çalışmalar 5 dragline, 6 back-hoe, 6 dozer, 1 gradall, 4 kamyon olmak üzere 22 makine ile devam ediyor.”

Açıklamasında 43 milyon 168 bin liraya mal olması planlanan ıslah çalışmaların Dalaman ve Ortaca ilçeleri ile 88 bin dekar tarım arazisinde oluşabilecek taşkın riskinin azaltılmış olacağını ifade eden, Aydın, “2019 yılı içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar ile turizmi cenneti Muğla ile ilçelerinde tabii hayatı da koruma altına almayı hedefliyoruz. Bu projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim. Muğla’ya bundan sonrada yatırımlarını sürdüreceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.