Dr. Mestan Yayman Harcandı Mı, Harcanmadı Mı?

Bu haber 08 Eylül 2014 - 4:08 'de eklendi ve 3.591 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Muğla’nın Kavaklıdere İlçesi’nde Kaymakamlık görevinden sonra Muğla Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman kendisi devlet memuru olmasına rağmen gözünü siyasete dikmişti. Tabi o sıralarda bir ara milletvekilliği için yapılan tahammül yoklamasında ilk sıraya oturmasına rağmen Ankara’nın AKP yetkilileri kendisine sen bir kenara çekil dediler. Yine Sayın Yayman aradan geçen zaman sonrası Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını AKP’den koydu. Bu süre içinde Muğla’nın ilçe ve köylerinde gitmediği yer kalmadı. Sonra ne oldu Muğla Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman Uşak Vali Yardımcılığına getirildi.

Sevgili okurlarım Sayın Yayman’ı kimileri sever kimileri sevmeyebilir ama kendisi cana yakın sevecen saygın bir bürokrattır. Öyle olmasına rağmen Dr. Mestan Yayman’ı harcamış oldular. Elbette tabi AKP içindeki harcanma nasıl oldu. Ankara’dan gelen bir talimat ile Sayın Yayman’a sen Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı değil de Menteşe Belediye Başkan adayı olacaksın dediler ve 30 Mart yerel seçimlerine giren Dr. Mestan Yayman istenilen oyu alamayınca böylelikle de belediye başkanlığını kaybetmiş oldu. Tabi bu arada dönemin Muğla Valisi Fatih Şahin’le de zaman zaman siyaset ve bürokratlık yüzünden sürtüşme içine girdikleri de görüldü.

Uşak Vali Yardımcığına gönderilen Sayın Yayman burada kısa bir süre kaldıysa da hemen ardından Antalya Vali Yardımcığı’na getirildi. AKP kurmayları bilindiği üzere Muğla’da kaldığı süre içinde her nedense Vali Yardımcısı Dr. Mestan Yayman’a sıcak bakmadılar. Bakmadılar ama Ankara siyaseti Sayın Yayman’a Antalya Vali Yardımcılığı’na getirilişimin altında sen bu güzelim turizm cenneti Antalya’da istediğin gibi güzel yaşa mı dediler yoksa Muğla Antalya’ya yakın olup sen yine siyasetten ayrılma 2015 seçimlerinde milletvekili ol mu dediler? Onu da bilemiyoruz.

Bunun adı siyaset, bir bakmışsın ki genel seçimlerde milletvekili olarak karşımıza çıkabilir mi Mestan Yayman? O da olur niye olmasın. Her konu da donanımlı bir bürokrat olan Sayın Yayman’a yeni Vali Yardımcığı döneminde başarılar diliyorum. Tabi tekrar AKP’nin hasmına uğramazsa? Onu da bekleyelim ve görelim…

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.