Dr. İskender Gencer’e Niçin Ayak Oyunu Yapıldı

Bu haber 02 Aralık 2018 - 23:59 'de eklendi ve 1.271 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla’da Ak Parti Genel Merkezi Belediye Başkan Aday Adayı Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’e atama yaptığını açıklaması il genelinde vatandaşlar Sayın Gencer’in Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu öğrenmiş ve sevinmişlerdi. Çünkü Dr. İskender Gencer saygın bir bürokrattı ama bir saat sonra ne oldu da Sayın Gencer’e Ankara’ya gel tanıtım yapacağız demelerine rağmen biraz daha bekle demelerinin altında ne yatıyor? Bunun Ak Parti için büyük bir ayıp olduğunu söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, Muğla il merkezinde olsun ilçelerde olsun o kadar partisine hizmet etmiş saygın isimler olmasına rağmen böylesine değerli Ak Partililer bir yerlere niçin getirilmediler? Anladığım kadarı ile Ak Parti Genel Merkezi’nde ikililikler olduğu gibi Muğla İl Merkezi’nde de bırakın ikililikleri zıtlaşmaların son safhada olduğu kendi partililerince dile getirilmekte. Hele önseçim olmadığı gibi partide ne konuşabilirsin? Ankara AK Partisi il ve ilçeler için istediği milletvekili adayını ve belediye başkan adayını atayabiliyor. Neymiş efendim temayül yoklaması yapılmıyor diyorlar. İyi öyleyse yapılan milletvekili seçimlerinde temayül yoklamasını bir tarafa bıraktınız istediğiniz yani sizin işinize gelen birilerini Muğla’ya 1. sıra milletvekili atadınız. Ak Parti seçmeni bu konuda çok üzgün.

Sevgili okurlarım, ben şunu belirteyim Ak Parti seçmeni yapılan bu işlerden memnun değil. Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ne yapsın bu tür sürtüşmeler ve yanlışlıklar için sessiz kalmayı yeğliyor. Eğer Ak Parti Muğla il genelinde daha büyümek istiyorsa delege bazında seçim yaparsa daha iyi netice alır. İşte örneğin Muğla Ak Parti olarak Ankara’dan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak İskender Gencer’i atama yaptığını açıklıyorsun, sonra bir yanlışlık olmuş. Biz size bildiririz diyebiliyorsunuz bir de Muğla Ak Parti seçmeni partisinden soğutuyorsunuz. Bu konuşmaları yapan ben değilim sizin Ak Partili seçmen partisinden hoşnut değil. Yani açıkçası şöyle bir çarşıya çıkın Ak Partililerle konuşun: Partimizde demokrasi yok, ağzımızı açamıyoruz. Ağzımızı açtığımız da hemen disiplin kurulu devreye giriyor diye konuşan onlarca Ak Partili var. Bizden söylemesi sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.