Down sendromlu çocuklar Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Bu haber 23 Mart 2015 - 0:20 'de eklendi ve 691 kez görüntülendi.

doenvaliDown sendromlu çocuklardan Valiye ziyaret

Haber Merkezi

Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, Muğla Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Menderes Çetinözlü, Down Sendromlu çocuklar ve aileleri 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü sebebiyle Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Toplumun önemli ve hassas konularından biri olan Down Sendromluların topluma kazandırılması konusunda yürütülen çalışmalardan dolayı dernek yöneticilerine teşekkür eden Vali Çiçek, engelli vatandaşların hiçbir şekilde toplumun dışında tutulamayacağını söyledi.

Konuşmasında özellikle anne babalara destek olunması gerektiğini vurgulayan Vali Çiçek, Down Sendromlu vatandaşları sosyal hayatın içine dahil etmek için toplum olarak herkesin üstüne görev düştüğünü belirtti.

Yaptığı açıklamada 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü’nün Down Sendromlu insanları ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçladığını ileten Çakıroğlu ise şunları söyledi:

“Bugün, Down Sendromlu vatandaşlarımızın haklarını savunabilmek için bir ses olabilmeyi toplumun konuya ilişkin duyarlılığı ve farkındalığını arttırmayı hedefliyoruz. Down Sendromu bir hastalık değil genetik bir farklılıktır. Down Sendromlu bireylerin potansiyellerini tam olarak geliştirebilmeleri, kendilerine yeter bir yaşam sürdürebilmeleri için ailelerine, arkadaşlarına ve toplumun duyarlılığına ihtiyaçları vardır.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.