Dönüş çilesi

Bu haber 10 Haziran 2019 - 1:33 'de eklendi ve 869 kez görüntülendi.

9 günlük Ramazan bayramı tatilini tamamlayan tatilciler, dönüşte Gökova-Yatağan karayolunda trafik durma noktasına gelirken, araçlar yarım saatlik yolu 2 saatte ulaşabildi. Marmaris ilçesinde ise ilçe tarihinin en uzun araç kuyruklarından birini yaşadı. Bayram tatilinin başlaması ile araç kuyruklarının oluştuğu Bodrum’da dönüş yolu da aynı yoğunlukta geçti uzun kuyrukların oluştuğu ilçede vatandaşlar yol kenarlarında duran tatilciler Bodrum manzarasında son kez özçekim yaptı.

Haber Merkezi/İHA

Muğla’da Ramazan Bayramı tatili için gelen vatandaşlar geri dönüşleri sürerken, Gökova-Yatağan arasındaki 50 kilometrelik yol yoğun araç trafiği nedeniyle felç oldu. 9 günlük ramazan Bayramı tatilini tamamlayan vatandaşların Fethiye, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris ve Datça ilçelerinden dönüşü çileye dönüştü. 6 ilçeden gelen araçların buluştuğu Gökova kavşağında başlayan araç yoğunluğu, Yatağan ilçesine kadar devam etti.
Öğle saatlerinde otellerden çıkış yapan vatandaşlar, Gökova kavşağına geldiklerinde yoğunluk başlıyor. Marmaris ve Datça’dan gelen sürücüler ile Fethiye istikametinden gelen sürücülerin birleşme noktası Gökova kavşağında trafik ışıklarına takılan sürücüler uzun kuyruklar oluşturdu.
Muğla merkez istikametine seyreden sürücüler bu defa Ula Kızılağaç ışıklarda beklemek zorunda kaldı. Kızılağaç ışıklarda iki üç kilometreye varan ışıklardan kurtulan vatandaşlar Menteşe girişinde akıllı kavşakta da uzun kuyruk oluşturdu.
Alternatif yol
Üniversite yanındaki Devrant rampasının başında başlayan trafik kuyruğu uzayınca trafik ekipleri çareyi tali yollara trafik akışını yönlendirmek buldular. Gülağzı kavşağında bekleyen trafik ekipleri, Menteşe girişindeki yoğunluğu azaltmak için sürücüleri Gülağzı kavşağından alternatif yola yönlendirdi. Gülağzı mahallesi içinde bekleyen trafik ekipleri sürücüleri Menteşe otogarının bulunduğu Akkaya yoluna yönlendirdi.
2 Kilometrelik Kuyruk
Marmaris ilçesinde 9 günlük Ramazan Bayramı tatilini geçiren yerli turistler, eve dönüş yoluna geçti. Kent merkezi, uzak mahaller Bozburun, Selimiye, Söğüt, Turgut gibi destinasyonlarında bulunan konaklama tesislerini tercih eden yerli turistlerin araçları trafiği durma noktasına getirdi. Yaklaşık iki kilometrelik araç kuyruğunu gören vatandaşlar şaşkına döndü. İlçe trafiği tarihi yoğunluklardan birini yaşadı.

Bodrum’da trafik hiç bitmedi 
Ramazan Bayramı tatilini Bodrum’da geçiren tatilciler, dönüş yolunda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Kilometrelerce oluşan araç kuyruğu nedeniyle trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Bazı tatilcilerin ise dönüş yolunda Bodrum kalesi manzaralı fotoğraf çektirme yarışı renkli görüntüler oluşturdu.
Tatilin başlamasıyla Bodrum’a geliş istikametinde yoğunluk oluşturan tatilciler, bu sefer gidiş istikametinde yoğunluk oluşturdu. Gümbet Kavşağı, Jandarma kavşağı ve emniyet kavşağında trafik zaman zaman durma noktasına geldi.
İlçeden ayrılan yerli turistler son kez Bodrum kalesi manzaralı fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. Tatillerinin son gününde fotoğraf çektirme yarışına giren vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.
Trafiğin yoğun olarak yaşandığı Bodrum -Milas karayolunda ise güvenlik güçleri ve trafik ekipleri güvenlik önlemlerini artırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.