Dolandırıcılar 800 bin liralık evi 450 bin liraya sattı « Hamle Gazetesi

Dolandırıcılar 800 bin liralık evi 450 bin liraya sattı

Bu haber 16 Haziran 2016 - 0:24 'de eklendi ve 823 kez görüntülendi.

800 BİN LİRALIK EVİ 450 BİN LİRAYA SATTIRIP ORTADAN KAYBOLDULAR TELEFON ÇETESİNİN ELİNE DÜŞEN YAŞLI KADIN HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI DOLANDIRICILAR MERKEZ BANKASI'NIN ADINI DA KULLANARAK YAŞLI KADINI KANDIRDIMuğla’nın Bodrum İlçesi’nde yazlığı olan emekli kadın telefon çetesine kanıp 800 bin TL değerindeki yazlığını 450 bin TL’ye sattı. Parayı kendini telefonda savcı olarak tanıtan dolandırıcılık çetesi üyelerine veren yaşlı kadın dolandırıldığının farkına varınca büyük şok yaşadı.

Ankara’da yaşayan 2 çocuk annesi 78 yaşındaki Sevinç Aksoy telefon çetesinin eline düştü. Aksoy’un Bodrum’da bulunan 800 bin lira değerindeki yazlığını 450 bin TL’ye satan çete üyeleri parayı alıp ortadan kayboldu. Yaşlı kadını telefonla arayan dolandırıcılar Ankara Emniyet Müdürlüğünden aradıklarını ve Ankara Cumhuriyet Başsavcısının kendisi ile görüşmek istediğini söyledi. Dolandırıcılar ‘eğer içinizde bir şüphe varsa 118 80’i arayarak, aradığım numarayı ve vereceğim numaraları sorgulatabilirsiniz’ dedi. Yaşlı kadın bunun üzerine 118 80’i arayarak numaraları sorgulattı. Sorgulattığı esnada Aksoy’un ev telefonuna giren dolandırıcılar operatörmüş gibi kadınla konuştu. Numaraların Ankara Adliyesine, diğer numaranın ise savcıya ait olduğunu söyleyen dolandırıcılar yaşlı kadına güven sağladı.
Aksoy, daha sonra dolandırıcıların kendine verdiği numarayı aradı. Telefona çıkan kişi kendini Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Şeker olarak tanıttı. Dolandırıcı, yaşlı kadına kendisine ait 4 şirketin olduğunu, kızı Ayşe Sevim’in ise Ağrı doğumlu olması nedeniyle kendisinin ve kızının kara para aklama işine karıştıklarını söyledi. Dolandırıcı, yaşlı kadın ve kızı hakkında tutuklama kararı çıktığını ifade etti. Dolandırıcılar, Aksoy’u ‘sizleri birkaç aydır biz koruyoruz, eğer söylediklerimize doğru cevap vermeseniz tutuklanırsınız’ diyerek korkuttu. Kendini savcı diye tanıtan şahıs, yaşlı kadına sorduğu her soruya doğru cevaplar aldı. Dolandırıcılar kısa sürede kızını ve Aksoy’u aklayacaklarını söyleyerek konuşmayı bitirdi. Yaklaşık bir hafta devam eden görüşmelerin ardından dolandırıcılar yaşlı kadının Bodrum’da bulunan yaklaşık değeri 800 bin lirayı bulan evi 450 bin liraya sattılar.
Yaşlı kadın dolandırıldığını evi satın alan kişi tapuyu getirerek Aksoy’un komşusuna gösterdi. Komşusunun araması üzerine Aksoy dolandırıldığını anladı.

Dolandırıldığını anlayan Sevinç Aksoy, Ankara Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayette bulundu. Adli makamlara giden Aksoy’un satılan evine savcılık kararı ile el koyuldu. Aksoy’u arayan numaralar ve savcı isimlerinin sahte olduğu ortaya çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.