DOKTOB kış turizmine dikkat çekti

Bu haber 06 Temmuz 2013 - 11:11 'de eklendi ve 834 kez görüntülendi.

doktopvali12132165465132Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerindeki turizmcilerin biri araya gelerek kurduğu Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği’nin (DOKTOB) yönetim kurulu üyeleri Vali Mustafa Şahin’i ziyaret etti. DOKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Okutur, Vali Güvençer’e yeni kurulan birlik hakkında bilgi verdi.
Haber Merkezi
Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerindeki turizmcilerin biri araya gelerek kurduğu Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği’nin (DOKTOB) yönetim kurulu üyeleri Vali Mustafa Şahin’i ziyaret etti. DOKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Okutur, Vali Güvençer’e yeni kurulan birlik hakkında bilgi verdi. DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, birlik olarak Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman’da bulunan turistik tesis ve işletmeleri tek çatı altında toplamayı hedeflediklerini belirterek, “DOKTOB olarak, Dalaman, Ortaca, Dalyan, Sarıgerme ve Köyceğiz’de bulunan tesislerin envanterini çıkarmak istiyoruz. Yapılacak altyapı, üstyapı ve tanıtım konularında sorunların tespit edilmesi sağlanacak, çözüm önerileri için arayışlar başlatılacak, raporlar hazırlanacak, yöredeki alt bölgelerin birbirinden nasıl istifade edeceği, bütüncül bir anlayışla turizmin nasıl geliştirileceği tartışılacak” dedi.
Dalaman Uluslararası Havalimanı’nın yıllık 10 milyon yolcu kapasitesine sahip olduğunu belirten Okutur, “Ancak şu anda bu kapasitenin 3 milyonu ATM dış hatlar ve 800 bini de iç hatlar olmak üzere, sadece 3.8 milyonluk bir kısmı kullanılmaktadır. Diğer bir deyimle havalimanı kapasitesinin hâlihazırda yüzde 40’ı bile kullanılmamaktadır. Bölgede turizm hareketi son derece mevsimseldir ve Kasım ayının ilk haftasından sonra Mart ayının son haftasına kadar 4-5 aylık bir sürede hiçbir dış hat trafiği bulunmuyor. Bölge kış turizmine de açılmalıdır. Bölgenin imkânları iyi değerlendirildiği vakit bu mümkün olabilecektir. Futbol turizmi açısından bir hayli uygun iklim bulunmaktadır. Golf ve alternatif turizm hareketlerine yönelik onlarca ürün oluşturma imkânlarına sahiptir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.