Doğru Yol Partisi İl Başkanı Cahit Karaöz

Bu haber 21 Mayıs 2015 - 1:47 'de eklendi ve 1.837 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, bugünkü köşemde Muğla Doğru Yol Partisi İl Başkanı Cahit Karaöz ile ilgili bir köşe yazım olacak. Adalet Partisi, Demokrat Parti ve Doğru Yol Partisi’nin simgesi olan Karaöz Ailesi’nin değerli bir oğlu olan Cahit Karaöz ile bir nebzede olsa biraz bilgi verelim düşüncesiyle bir şeyler yazmaya çalışacağım. Muğla’nın tanınmış avukatlarından olan Cahit Karaöz uzun yıllar Muğla’da Adalet Partisi adına bir hayli güzellikler yapmış. Hala yapmış olduğu bu başarılı çalışmalar Muğla genelinde siyasiler arasında konuşulmaktadır.

Sevgili okurlarım, babası Cavit Bey güzellikler gerçekleştirir de oğlu bugünün Muğla Doğru Yol Partisi İl Başkanı İnşaat Mühendisi Cahit Karaöz’de boş durur mu? Aynen babası gibi özverili çalışmaları ile Doğru Yol Partisi’ni Muğla ve ilçelerinde tekrar güçlendirmeye çalışıyor.

Cahit Karaöz yöresinde mütevazı kişiliği ile tanınan saygın bir siyasetçi olarak bilinmekte. Öylede olduğu için Muğla’da birçok Doğru Yol seçmeni ile görüşme imkânımız oldu. Doğru Yol Partisi İl Başkanı Cahit Karaöz için büyüğünü küçüğünü bilen, yükseklenme kompleksi olmayan, renkli bir sima olarak adlandırılmakta.

Muğla’nın birçok ilçesinde partisi adına örgütlenen Sayın Karaöz için Muğla’da görüşlerini aldığımız çok sayıda vatandaş ağır başlılığından bahsederken Doğru Yol Partisi’ne gönül vermiş olan Sayın Cahit Karaöz gönlünde partisinin tekrar canlanması ve geçmiş dönemde AKP’ye oy veren partililerin tekrar eski partileri olan Doğru Yol Partisi’ne oy vermelerini istiyor. Biz de ne söyleyelim Muğla Doğru Yol Partisi İl Başkanı Cahit Karaöz’ün Allah karnına kalbine göre güzellikler versin diyorum sevgili okurlarım.

DYP İL BAŞKANI CAHİT KARAÖZ KİMDİR?

24 Temmuz 1963 Muğla doğumluyum. İlk, Orta ve Lise Öğrenimimi Muğla’da tamamlayarak İstanbul Yıldız Üniversitesi Mühendislik Bölümünü bitirdim. Evli ve iki çocuk babasıyım. Askerlik görevimi İzmir İstihdam okulunda yedek subay olarak yapmış bulunuyorum.1984-1996 yılları arasında mesleğim gereği müteahhitlik hizmetlerinde bulundum. Halen İnşaat Malzemeleri satan bir şirketim bulunmaktadır. Annem Yurttanur Karaöz emekli Öğretmen, Babam Cavit Karaöz Avukat, Eşim Hatice Karaöz ise halen Öğretmenlik görevini sürdürmektedir.

AP döneminde amcam Senatör İlyas Karaöz, devlet ve tarım olmak üzere iki dönem bakanlık yapmış, yine AP döneminde babam Cavit Karaöz Ocak, Bucak ve İlçe Başkanlığının yanı sıra Doğru Yol Partisi kurucu üyeliği ile 1991-1993 ile 1993-1995 tarihleri olmak üzere iki dönem İl Başkanlığı ,(1984-1994) yılları arasında İl Genel Meclisi üyeliğine seçilerek bir dönem başkanlık yapmıştır. Yine AP döneminde küçük amcam Hasan Karaöz Muğla Yatağan Turgut Beldesi’nde ilk Belde Belediye Başkanı olmuş, diğer amcam Selahi Karaöz’ün oğlu Cafer Karaöz’de Doğru Yol Partisi Yatağan İlçe Başkanı olarak görev yapmışlardır.1995 yılında yapılan seçimlerde DYP Genel Merkezi tarafından Muğla’da temayül yoklaması öngörülmüş babam Cavit Karaöz 2. sırada çıkmasına rağmen 1.ci sıraya Ankara’dan Yalım Erez ataması yapıldığı için seçime girememiştir.

Ailemin geleneklerine ve siyasi düşünceme uygun olarak aktif siyasete 1978 yılında AP Gençlik Kollarında başladım. Daha sonrası sırası ile 1993 ve 1995 yılları ile 1995-1996 yılları arasında DYP’de Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlık divan kurulu üyeliği yaptım. (2003-2005) yılları arasında 2 yıl süre ile il yönetim kurulu üyeliği ve 2.ci başkanlık görevi yaptım. (2005-2007)tarihleri arasında da 2.5 yıl süre ile Muğla Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. 22/07/2007 tarihindeki genel seçimde devletime, milletime ve davasına inandığım ve baş koyduğum partime daha yararlı hizmetler verebilmek arzusu ile teşkilatımızın da desteğini alarak milletvekili aday adayı oldum. Halen 2012 yılından beri DYP Muğla İl Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.