DOĞAL GAZ-İÇME SUYU VE TOKİ EVLERİ « Hamle Gazetesi

DOĞAL GAZ-İÇME SUYU VE TOKİ EVLERİ

Bu haber 26 Kasım 2012 - 0:00 'de eklendi ve 1.575 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Birileri doğal gaz için, rüyada görsem inanmam diyordu. O kişiye benim latife olarak söylediğim söz şöyleydi; ( Kavaklıdere’ye önce gelsin bakalım. Ondan sonra size de sıra gelir)
Doğal gaz en çok şehrin belediyesini ilgilendirir. İki yıl evvel doğal gazın Denizli istikametinden geleceğini ekranda söyleyen bizim Belediye başkanını dinleyenler, hayretler içinde kaldılar. Zira, doğal gaz Aydın istikametinden Akçaova köyüne kadar gelmişti. O anda bize Seyfi Terzibaşıoğlu söylemişti. Gene o tarihlerde Şehir içine tevzii belediye tarafından yapılacağını bir toplantıda Yüksel Özden söylemişti. Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen, AKP tabanının baskısı sebebiyle Belediyeden ümidini kesen Milletvekillerimiz bir formül buldular. Muğla merkez, Yatağan, Ula ilçeleri ile yol üzerindeki Bayır kasabası için tevzi ihalesinin yapıldığını açıkladılar.
İÇME SUYU; Gene hizmetin kaynağı olan AKP milletvekillerinin açıklamasına göre, yukarda adı geçen ilçeler için içme suyu bulunmuş ve ihale hazırlığına geçilmiştir. Muğla merkez, Yatağan ve Ula ilçelerimize 50 yıl yetecek garantili ve kaliteli pınar suyu gelecek. Gene bazı tavan ağızlılar ‘‘acaba’’ diyecektir amma, ne yazık ki kahrolsalar da, patlasalar da bu su gelir. Üniversite ye Sandraz’dan geldiği gibi gelecektir.
TOKİ EVLERİ; TOKİ şehir merkezine en az 700 ev yapacak. Talepler alınmaya başladı, İnşallah ihtiyaç sahipleri ev sahibi olur. Bu defa Belediye’ye alt yapı karşılığı olarak ev verilmeyecek. Geçen dönem verilen 100 evi belediye yüksek fiyatla parası olana satmıştı. TOKİ evlerinin çoğunluğu bu defa az gelirlilere verilecek. Bütün bu bilgileri, kurmay milletvekili olan Yüksel Özden vermektedir. Önceki dönemde bu görevin ağırlığını Seyfi Terzibaşıoğlu taşımakta idi. Seyfi beyin son seçimde şansını Belediye’ye yaptığı Muğlalılık vefası harcamıştır. Belediye idare binası olarak imar edilmeden, Üniversite talip olmuştu. Eski cezaevi ile birlikte Üniversiteye verilirse, buraya Güzel sanatlar akademisi açacaklarını bizzat söyleyen kurucu rektör Fığlalı idi. Belediye binayı vermedi. Oysa bu bina için karşılıksız hibe olarak 285 milyar lira da temin edilmiştir. O arada bir fırsatını bulan Seyfi bey, Karabağlar yaylası Keyif Oturağı kahvesinin bu günkü meyhane haline getirilmesi için 185 milyar hibe alınmıştır. Güzel sanatlar Akademisi gözümüz göre göre Bodrum’a gitmiştir. Bodrum’un nüfusa mı ihtiyacı vardı sanki? Akademiyi şehir içine yapmaktan gayesi neydi? Halk ekonomik olarak Üniversite’den istifade edemiyor diyen vardı da onun için böyle düşünmüştü. Oysa o lafı söyleyende, Akademinin Bodrum’a gitmesine sebep olan da, Seyfi’nin seçiminde ayak bağı olan da aynı kafa ve aynı kişilerdi.
UĞUR MUMCU BULVARI KONUSU; Eskiden Marmaris veya Ula yolu veya Bulvarı iken, Uğur Mumcu ile Muğla’nın ne ilgisi var?  1993’lü yıllarda birçok ünlü kişileri öldürülüp, hemen cenazeye sahip çıkanlar hemen suçu dindarların üzerine atıyorlardı. Bunlardan Muğlalı, çok zeki ve dürüst iki çocuğumuzun cesedini solcular Muğla’ya getirdiler. Çocuklar kendi fikirdaşları olduğunu ima ederek, intikamı alınacak, Şeriata hayır!!! Türkiye laiktir laik kalacak diye gökleri inlettiler. Oysa bu öldürdükleri Doktor Baki Ünlü, Lisede iken ve daha sonraları izinli geldiğinde Ulu Cami de ezan okurdu. Hele sabah ezanını Saba makamından okuyuşu sanki veda eder gibi!! Muğla bunu unutmadı ve unutamaz. İkinci çocuğumuz ise Mükremin Neşeli idi. Onunla ilgili bir olayı anlatayım, hakkında kararı sizler veriniz. Olay şöyledir; Mükremin lise son sınıfta iken, babası Malik Neşeli, Fotoğrafçı Mehmet Tanyel’i bir kenara çekip dövüyor. Mehmet Tanyel polise gider ve oradan da savcıya ve oradan da Mahkemeye gidilecektir. Malik suçlu çok ceza yiyecek. Ancak, oğlu Mükremin babasını kurtarabilir. Babasına diyor ki, yalanın ne olduğunu bana öğreten babam mı bana yalan söylememi istiyor.
Bu söz üzerine Malik Neşeli, koşup Mehmet Tanyeli bularak ne yapıp yapıp barışıyor. Bu adamlar Türk solu olabilir mi? Muğlalı sizden ne istemişti? Bulvarın adı SITKI KOÇMAN bulvarı olsun. Neden yapmıyorsunuz? Abdi İpekçi’nin Muğla ile ne ilgisi var? Nazım Hikmet’in, Hasan Ali Yücel’in, Tonguç’un Muğla ile ne ilgisi var.
ARASTA KONUSU; Geçtiğimiz mahalli seçimde AKP’nin Kültür bakanı, Muğla merkez belediye başkan adayı Seyfi Terzibaşıoğlu ile Çarşı içlerine ve dolayısıyla Arasta mıntıkasında inceleme yapmıştır. Bakan bu gezi sonunda, Arastanın yeniden ıslahı için gerekeni yapacağını söylemiş ve yeterli meblağı özel idare emrine göndermiştir. Para valiye emanettir.
ZİHNİ DERİN İŞ YERİ NASIL YAPILDI?
Bu İnşaattan 14 dükkan kime verildi? (Gelecek Yazımda)
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.