Direnişe kadın eli değecek « Hamle Gazetesi

Direnişe kadın eli değecek

Bu haber 26 Haziran 2013 - 18:32 'de eklendi ve 702 kez görüntülendi.

madenisdirenis123135465413213Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Geli Sosyal sitesi lokalinde üyelerinin eş ve çocuklarına yönelik özelleştirme konulu toplantı düzenledi.
Haber Merkezi
Maden-İş Sendikası Yatağan ve Havalisi Şubesi Geli Sosyal sitesi lokalinde üyelerinin eş ve çocuklarına yönelik özelleştirme konulu toplantı düzenledi. Özelleştirmeye karşı mücadelelerde kadın örgütlenmesinin ve kadınların sahaya inmesinin öneminden bahsedildi.
Maden-İş başkanı Süleyman Girgin; “Tencerede kaynayanı kadınlar bilir. Kocası işsiz kalınca bunun etkisini evde önce kadın ve çocuklar hisseder. Bu nedenle mücadelemize kadın eli mutlaka değmeli o takdir de özelleştirme belasını defetmemiz daha kolay olur.” dedi.
2000 yılında Yatağan ve Milas halkının desteği ile devir için gelenleri elleri boş bir şekilde geri gönderdiklerini söyleyen GİRGİN Kütahya’daki özelleştirmeden dersler çıkartılmasını, siyaseti ve dünya gelişimi ne olursa olsun emekçi gözlüğü ile bakılarak işyerlerine sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.
Santral ve Kömür Ocağının özelleştirilmesi ile işsizliğin artacağı, işten çıkarmaların artacağı, yöreye nakil girişinin azalacağı bundan da herkesin olumsuz etkileneceğini belirten GİRGİN milli sermaye ile kurulmuş olan kurumlara sahip çıkmanın herkesin görevi olduğunu düşünüyoruz. dedi.
Toplantının sonunda Mahalli kadın komisyonları oluşturuldu. Komisyonlar aracılığı ile evlerde özelleştirilmenin ülke ve yöremiz açısından zararları anlatılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.