Dilek “dileğine” kavuştu

Bu haber 14 Şubat 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.146 kez görüntülendi.

dilekdileginekavuastuMilas ilçesinde, yüz nakli bekleyen Dilek Sürgün, tedavileri sürerken tanıştığı Hüseyin Ünlü ile evlendi. Sürgün, “Çok kötü günler geçirdim ama artık bitti” dedi.

Haber Merkezi

Genç çiftlerin nikâhını Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kıyarken, şahitliklerini Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı yaptı.

Elazığ’da 2004 yılında trafik kazası geçiren ve ağır şekilde yaralanan Dilek Sürgün (34), bu tarihten sonra 60’ı aşkın ameliyat geçirmesine rağmen yüzü tanınamayacak halde kalınca yüz nakline karar verdi. Bu süreçte içine kapanan Dilek, Milas’ta yaşayan akrabalarının yanına taşınmaya karar verdi. 6 yıllık süreçte yüz nakli umudu ile bekleyen Dilek, bir yıl önce 12 Şubat günü Hüseyin isimli gençle tanıştı. Kısa sürede birbirlerine aşık olan çift tedavi sürecini birlikte yaşamaya başladı. Hastane raporları ile yüz nakli umudu bekleyen Dilek, tanışmalarının yıldönümünde Hüseyin Ünlü(38) ile düzenlenen bir nişan ve nikah merasimiyle evlendi.

Genç çiftin nişan yüzüklerini Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı takarken, resmi nikâhlarını Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat kıydı. Genç çifte Milas Kaymakamı M. Bahattin Atçı ve Nihat Yıldırım isimli vatandaş şahitlik yaptı.

Başkan Tokat, evlilik cüzdanını Dilek’e teslim ederken, Milas Kaymakamı Atçı da çifte cumhuriyet altını hediye etti. KÖTÜ GÜNLER GEÇİRDİM

Nikâh sonrası bir açıklama yapan Dilek Sürgün, yaşadığı süreci çok zor ve sıkıntılı olarak nitelendirerek “Ben ve ailem çok zor günler geçirdik. Halâ geçiriyorum. Ama şöyle bir gerçek var ki benim durumumda olanların gerçekten güçlü olmaları gerekiyor. Çok kötü günler geçirdim ama artık bitti”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.