Diktatör Bozuntusu

Bu haber 15 Mayıs 2014 - 0:45 'de eklendi ve 1.573 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bu söz Ana Muhalefet partisi liderine aittir. Salı günkü gurup toplantısında Kılıçdaroğlu’nun hedefi her zaman olduğu gibi Başbakan olmuştur.  Metin Feyizoğlu’nu savunan CHP Genel Başkanı’nın MHP Genel Başkanı ile yolları ayrılmış görünüyor.  Devlet Bahçeli gurup toplantısında, önce Metin Feyizoğlu’na uyarıcı ve tenkit eden sözler söyledi. İkinci olarak da her zaman olduğu gibi, AKP liderini hiçbir surette Cumhurbaşkanlığına layık görmediğini tekrar etmiştir. 17 Aralık olayını aynen, 27 Mayıs 1960 ihtilaline benzetmeye çok gayret ettiklerini ancak,  her üç ortak suçüstü yalanları ile mumları yassıya varmadan sönmüştür. Ortaklardan cemaat gizliden, CHP ile MHP açıktan hala yalana sahip çıkmaktalar.

27 Mayıs’ta Celal Bayar’ın İş Bankası’nda 103 milyonu olduğunu radyolarda defalarca ilan ederek halktan destek istediler. 2000 talebenin et makinalarında kıyıldı diye ilk birkaç gün radyolarda ve malum gazetelerde manşet haber olarak günlerce yalan yayın yapılmıştır. Bir de en utanmazlık, dünyaya rezil eden yalan, Erzurum civarının Ruslara verilecek haberini gene aynı satılmış Yahudi hayranı gazeteler utanmadan arlanmadan manşet ettiler.

Bu yalanların üç canlı şahidi vardı. Zamanında ve yeri geldiğinde açıklayanların belgeleri ortalıktaki toz duman dağılınca gene aynı basın veya yazdığına pişman olan, dürüst yazarlar açıkladılar. Bunlardan Bedii Faik bir hafta sonra açıkladı ve “Çok utanıyorum, Milletimden özür dilemeye yüzüm bile yok” diye yazdı.

İhtilale iştirak eden Alpaslan Türkeş, “Araştırdım, 2000 talebenin et makinalarında kıyılması falan olmamış” dedi ve kendisini Hindistan da buldu. Üçüncü itirafı ise, ünlü gazeteci M. Ali Birant yaptı. Kendisi ihtilal sıralarında ünlü bir gazetede çalışıyormuş. Ertesi günü gazetenin manşetini ihtilalin ön adamlarından CHP’li Ali İhsan Göğüş’ten aldıklarını açıkladı. Bu emirlere hiç itiraz etmek aklımızdan geçmezdi.  Çünkü kendisi hayatı boyu hep askerler emri verir ve hiç itiraz eden olmaz diyen rahmetli, geç de olsa öğrendik ki; Egemenlik kayıtsız şartsız askerlerin veya CHP’nin değil Milletinmiş, Ölmeden bunu öğrenmiş bulunuyorum.

27 Mayıs ihtilalini yaşayanların birde karşı tarafı var. Bu ihtilale sebep olan önemli olay neydi? Şimdi aradan 54 yıl geçtiği halde, hiçbir sebep bulamıyorsunuz. Aynen şimdi huzursuz olanlar gibi!..

HORTUM VE YAĞMA MESELESİ

Hortum nedir nasıl olur? Hortum olan ülkede bankalar batar. Batık bankaların mevduat ile ilgili borçlarını Devlet öder. İşte hortum ve yolsuzluk burada başlar. Batık bankalar sır olacak bir yere satılması ile işlem tamamlanır. Bankaları alan ve sır saklayan kuruluş gider dış ülkelere bu bankaları satarlar. Ne oldu? Ülke toprakları binlerce bina arazi, ülkenin her köşesine hiçte dostluğu güvenilmeyen bu ülke, satın aldığı bu bankaların mülklerini daha da başka ülkeye mesela Yahudi’ye satabilir. Bunu 2000 yılındaki ortak olan hükümet yapmıştır. O kadar beceriksiz partiler ve liderler ki, IMF’den borç alabilmek için şeker pancarını ve tütünü yasak ediyorsun.  Ayrıca, memuruna verecek maaşı yüksek faizle bizim yerli zenginden borç alıyorsun. Üstelik o zengine çok ucuz faizle işletme kredisi veriyorsun. Ülkede yokluklar ve kuyruklar günün sorunu iken, laiklik diye milletin inanç dünyasını da tehdit etmeyi ihmal etmiyorsun.

MENDERES VE ERDOĞAN DÖNEMİ

Menderes bir İslam şehididir. Ezan, Kur’an adabı ve Peygamber buyruğu olduğu için Kur-an dili ile okunmuştur. Dünyanın her yerinde aynı dilde okunan Ezan sesine giden bir yabancı orada cami veya mescit’e ulaşır. Hangi Millet veya dil olursa fark etmiyor, onlar hemen anlaşıyorlar. Arapça ile Kur-an dili aynı değil, fakat yakınlığı var. Bizimde mukaddes kitap dolayısı ile Araplara yakınlığımız var. Biz Türk ırkıyız. İlk olarak İslamiyet’i kabul eden Türkler isimlerini dahi mukaddes kitap da geçen kelimelerden veya isimlerden seçmiştir. Adın nedir? Hasan, Ali, Hüseyin, Ömer, Bekir, Osman, Mehmet gibi binlercesi. Neden Yorgi, Karamanlis filan değil? O isimler Rum isimleri. Hem adını beğeniyorsun hem de dininin aleyhindesin. 27 Mayıs sonrasında Türk Dil Kurumu da özerk idi. Dilimizi arı dil, yani tam Türkçe olsun diye bir lügat tab ettiler. Adı da Türk Dil Kurumu sözlüğü oldu. Kısa zamanda o sözlük rağbet görmedi. Çünkü lügat Türkçe değil… Başka bir dilde değil. Sonun da bu işin uzmanları toplanıp karar aldılar. Türkçe, Arapça kaynaşmıştır. Bir misal; Yurtta Sulh Cihanda Sulh, Atatürk’ün orijinal olarak söylediği böyle iken, Yeni dilimize göre Yurtta Barış Dünyada Barış denilince sözün anlamı kayboluyor. Cihan ile Dünya aynı anlam değil.  Dil değiştirmek veya mahalle, köy isimlerini değiştirmeyi medeniyet sayan zihniyet de yabancı değil.

(Diktatör bozuntusu) hüviyetini Başbakana uygun gören CHP lideri acaba Suriye’de olsaydı kendisine ne yaparlardı?

Hakim kontrolünde seçim olan ülkede bu sözü söyleyebilen birisine bir isim bulmak gerekiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
reşat öztepe 15 Mayıs 2014 / 11:42

Değerli kardeşim ve ayni zamanda gönül dostum;yazınızı okudum.allah razı olsun.kelimeleri ve cümleleri yerli yerine koymuş ve yüreğinden gelen büyük duyguyu paylaşmışsınız.Zira Büyük İnsanların da derdi büyük olur.1000 Yıldır bu topraklardayız.Başka da coğrafya istemiyoruz.Din alimlerinin de yazzılan büyük tefsircilerin de % 80 i Türk ırkındandır.

murat 19 Mayıs 2014 / 20:55

YANDAŞLIK YAKIŞMIYOR SAYIN EDİTÖR, YORUMU BEĞENDİĞİNİZİ YAYINLIYORSUNUZ BEĞENMEDİĞİNİZİ YAYINLAMIYORSUNUZ. NE YÜREKLİ VE ÖZGÜR MEDYASINIZ TEBRİK EDERİM. SİZ NASIL İŞİNİZE GELEN İKTİDARA İLTİFAT EDİYOR VE EDENLERİ DESTEKLİYORSANIZ, BIRAKIN MUHALEFETİN SESİDE ÇIKSIN 60.000 NÜFUSLU MUĞLADA BİR BAŞINDAN ÖKSÜRSENİZ DİĞER BAŞINDAN DUYULUYOR, SİZ NE KADAR SAKLASANIZDA BİZ MUHALEFETİN SESİ KULAKTAN KULAĞA DAHA GÜR ÇIKACAKTIR. ŞUNUDA BELİRTEYİM CHP Lİ VEYA SOL GÖRÜŞLÜ DEĞİLİM, UMARIM MESAJI ALMIŞSINIZDIR