Dikkatle Okunacak Doğrular

Bu haber 12 Mart 2014 - 19:55 'de eklendi ve 801 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu 

Bugünkü yazımda son olaylar hakkında doğruları söyleyenleri sizlerle tanıştıracağım.

METİN FEYZİOĞLU: Barolar Birliği Başkanı’dır. Sol görüşlülük dedesinden gelir. Genç yaşta

Kendisini ispatlamıştır. 17 Aralık olayı hakkındaki görüşünü açıklayınca, bizler kendisinden hiç beklenmeyen görüşlerini ve aynı zamanda bunu yapanlar hakkındaki açıklamalarını sanki bindiği dalı kesiyor sanırsınız. Oysa CHP’nin ömrü boyu beklediği bir lider doğuyordu.

Şunları söyleyen O’dur; “17 Aralık bir yolsuzluk operasyonu değildir. Yolsuzlukla mücadeleyi ancak bağımsız yargı yapabilir. Bana soruşturmayı yürütenleri kahraman gibi göstermeye kalkmayın. Etkin muhalefet yok. Her iktidarın bir muhalefete ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Ancak Türkiye’de etkin bir muhalefet yok. Bunu ben söylemiyorum. Haziran’daki olay, siyasi muhalefetin toplumsal muhalefeti tatmin etmemesi nedeniyle çıktı” demektedir.

HASAN KARAKAYA: Araştırmacı yazar. AYNA adını verdiği tam sayfa delil belgeleri ortasında bir oda içine istif edilmiş kâğıt paralar bir Çinliye ait. Uyuşturucu ticareti yapan Çinli Meksika kökenli bu kadar büyük meblağ ile yakalanmıştır. Paralar nakit alınmış ve bir odaya istif edilmiş. Miktarı ise şöyledir, 207 milyon Dolar veya 18 milyon Pezo veya 200 bin Euro veya 113 bin Hong Kong Doları civarındadır. Şimdi uyuşturucu kaçakçısı Zhenli Ye Gon’u bırakıp, CHP Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediklerine bir bakalım.

Çanakkale’de yaptığı konuşmada, (Başbakanın evindeki paranın bilinmediğini belirtirken

bilmiyoruz amma 1 milyar dolar var deniliyor) Bu para Başbakan’da ne gezer? demiş…

Ama Bilal 30 milyon kaldı diyor. Bu kadar para Başbakanın evinde ne gezer demiş…

Yukardaki örnek ile bu miktar paranın kapladığı yer 15 mc olacaktır. Bu nakil edilse bir tır gerekecektir. Yalancının başka bir resmi veya uydurukta olsa kaseti elinde yoksa bu kadarını intihar denilir. Uyduruk kaset ve dinlenmiş denilecekse, yukarda Feyzioğlu’nun tarif ettiği muhalefet işte bu… Bu kadar sahtekarlıktan medet umuyorsa, zaten ölmüş de cenazesini kaldıran yok derim.

KOÇ: Mustafa Koç gayet rahat açıklıyor. Gülen ile ticari aracı olarak epey ahbaplar. Mustafa Koç, Gezi çapulcularının, sahibi olduğu Divan Otelinde korunmasını da savundu. Fethullah Gülen ile en son ne zaman görüştünüz sualine ‘Mayıs Ayında ABD’ye gittiğimde görüştüm.’ Naim Haşbaşı röportajıdır.

Ekrem Pakdemirli: Anayasa Mahkemesi dahil hiç bir mahkeme gerekçe açıklamadan kararı açıklayamaz. Anayasa Mahkemesi kuruluş kanununda ve de mahkeme usulleri dahil hiçbir yerde, yürütmeyi durdurma müessesesi yok. Bu gibi hukuken sakat tercihler batılılarda yok.

Hukuka bir şeyler oluyor. Özel yetkileri kaldırılan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi 33 Ergenekon sanığının tahliye talebini red ediyor. Bakan; HSYK’yı göreve çağırdı. HSYK ise kendisinin yetkisi olmadığını beyan ederek, mahkeme kurmak ve kaldırmak TBMM’ine aittir diyor.

Yargı kadrolaşmış vaziyettedir. Seçim sonunda yetkili olan meclisin yeniden veya sil baştan yapılmayacaksa seçimin gayesi nedir?

SEÇİM AYARLI DARBE GİRİŞİMİ TERS TEPTİ

Montaj, Ak Parti’nin şahlanmasına sebep oldu. Hükümet devirmeyi amaçlayan 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri CHP ve ortaklarının beklentilerini boşa çıkardı. ANAR’ın Şubat anketinde yüzde 44.7 olan Ak Parti oylarının, Mart anketinde yüzde 46.9’a ulaştığını ortaya koydu. Tüm bölgelerde Ak Parti birinci…

Artık rayına girmiş durumdadır. Bu millet ilk birkaç gün içinde atılan iftiraların aslını öğrenmek için sessiz kalır. Ama birde yalan makinasının tekrar tekrar ortaya sürülmesinin tıpkı eskileri gibi olduğunu anladı mı hemen oylar kemikleşir. Neydi o meclisin 367 oyla toplanabileceği kararı? Neydi o AK Parti’nin irticayı koruduğu kararı ile Ak Parti’nin devlet yardımının yarıya düşürülmesi? Neydi o Atatürk Düşünce Derneği’nin aynı zamanda Devleti yıkmak için kurulan Ergenekon terör örgütünün merkezi olduğu günler.

ŞİMDİ İRTİCA POSTAL YERİNE CANLARI CİĞERLERİ OLDU…

Top namlusunu boru, ıslak imzaya kağıt parçası diyenler, kadrolaşmış hukuktan himaye ile serbest kalınca her biri vatan kurtaran aslan kesiliyor. Hele o siviller hiçte ibret almadıkları anlaşılıyor. Tabi ki kendileri bilir. Yalnız şunu hiç kimse aklından çıkarmasın; EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLACAKTIR!!!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.