‘Dijital Dünyanın Devleri’ Marmaris’te buluşacak

Bu haber 18 Haziran 2018 - 1:16 'de eklendi ve 679 kez görüntülendi.

Dijital Dünyanın Devleri “Amadeus IT Group ile Tripadvisor” üst yöneticilerinin katılımı ile 19 Haziran’da Marmaris’te yapılacak çalıştayda turizm sektörü ve dijital dünya ilişkisi ele alınacak.

Metin Karakoç

Turizm Bakanlığı -Tanıtma Genel Müdürlüğü önderliğinde ve YDA Dalaman Havalimanıile bölgemiz STK larının ev sahipliğinde dünyanın dijital devleri olan“Amadeus IT Group ile Tripadvisor” yöneticilerinin katılımıyla yapılacak çalıştayda turizm sektörünün, dijital dünyada ki yeri konuşu8lacak.

YDA Dalaman Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Türkiye’nin ve Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Marmaris’te yapılacak olan çalıştayı Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün önderliğinde Marmaris Ticaret Odası, GETOB ve TÜRSAB’la birlikte düzenlediklerine işaret ederek, şunları söyledi:

Turizm sektörü giderek dijitalleşmektedir. Yakın gelecekte başka sektörlerin yanı sıra, turizm sektörünün de dijital dünyada daha fazla yer alacağı öngörülüyor. Turizm Bakanlığı- Tanıtma Genel müdürlüğünün büyük bir öngörüyle birkaç yıl önce ‘Turkey Home’ ile başlattığı ve Türkiye’yi dijital dünyada ilk sıralara taşıyan çalışma sürecinde artık ikinci aşamaya geçiliyor. ‘BİG DATA’yı kullanmak ve bunun algoritmalarını yaratmak. İkinci aşama bu başarılı çalışmaların turizm destinasyonları özelinde hayata geçirilmesi ve reel sonuçlarının alınmasıdır. Turizm Bakanlığımız ikinci aşama için Dalaman’ı pilot bölge olarak seçti. Dalaman bölgesi olarak dijital dünyada en kısa zamanda yerimizi almamız gerekiyor. Bakanlığımızın pilot çalışma olarak Dalaman bölgesini seçmesi Bölgemize büyük bir ivme kazandıracaktır .Tanıtma Genel Müdürlüğüne müteşekkiriz.”

Bunun alt yapı çalışmalarını hayata geçirmeye başladıklarına işaret eden YDA Dalaman Yönetim Kurulu Üyesi Güvenç, “Marmaris’teki toplantıya dijital dünyanın devleri Amadeus IT Group ile Tripadvisor’ın yöneticileri katılacak. Amadeus; tüm dünyada yoğun olarak kullanılan en büyük satış platformlarından birisidir ve rezervasyon sistemleri pazarının %80 ne hakimdir. TripAdvisor uygulaması ile 225 milyonun üzerinde kullanıcı yorumunu, dünyanın her yerinde en ucuz uçak biletini, rezervasyon seçeneklerini, fiyata göre restoranları ve gezilecek yerleri bulabilirsiniz. Toplantıda sektör oyuncuları dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve gelecekte meydana gelecek gelişmeler hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Çalıştayın moderatörlüğünü, ülkemizi ekibiyle birlikte yaptığı projelerle digital dünyaya açan ve kısa sürede büyük bir öngörüyle dünyada üst sıralara yerleştiren Tanıtma Genel Müdürümüz İrfan Önal, yapacaklar. Bu süreçteki destekleri için Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.