Diğer ağaçlarda kesildi

Bu haber 05 Mayıs 2014 - 20:51 'de eklendi ve 1.158 kez görüntülendi.

digeragaclarda1156165165165Muğla’da Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine yapılacak ek poliklinik binası için alanda bulunan diğer ağaçların Pazar günü sabaha karşı saat 05.30’da kesilmesine Muğla Dayanışma Platformu üyeleri tepki gösterdi.

İlkay Yıldız

Muğla’da Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine yapılacak ek poliklinik binası için alanda bulunan bazı ağaçların kesilmesi tepkilere neden olmuştu. Muğla Dayanışma Platformu üyelerini tepkileri üzerine ağaç kesimleri durdurulmuştu. İl Sağlık Müdürlüğü ve Muğla Dayanışma Platformu arasında ağaçların akıbeti ile görüşmeler olmuş ancak bu görüşmelerden bir sonuç alınamamıştı. Görüşmelerden sonuç çıkmamasının ardından geçtiğimiz Pazar günü sabah saat 5:30’da alanda bulunan diğer ağaçlarda kesildi. Duruma tepki gösteren Muğla Dayanışma Platformu üyeleri hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı.

Muğla Dayanışma Platformu adına konuşan Akdeniz Yeşilleri Derneği üyesi Mustafa Tuncaelli, “Tıpkı idam mahkûmlarına yapılan infazlar gibi sabah erken saatlerde ve Pazar gününe denk getirilerek infaz gerçekleştirilmiştir. Buradan hastane yönetimine sesleniyoruz. Sayın hastane yönetimi zekânızı, ağaçlara sahip çıkan Muğla halkını aldatıp, tatil günü sabahın 05.30’unda kesmek için değil de, ağaçları koruyup çağdaş bir polikliniği yapmak için kullanmalıydınız. Muğla’mız için daha hayırlı bir iş yapmış olurdunuz. Bizler Muğla Dayanışma Platformu olarak ağaçlar mı, poliklinik mi ikileminin dışında ağaçların kaldığı poliklinik sorununa çözüm için Mimarlar Odası ve Tabipler Odası ile çözüm ararken yangından mal kaçırır gibi büyük bir telaş ve acele ile ağaç kesimine girişilmesi aklımıza başka sorular getirmektedir” dedi.  Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.