Dibekdere’nin içme suyu hattı yenilendi

Bu haber 01 Aralık 2015 - 23:58 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

DİBEKDERE’NİN İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, DAVUL ZURNA EKİPLERİYLE ÜN SALAN VATANDAŞLARIN YAŞADIĞI MİLAS DİBEKDERE MAHALLESİ’NİN BİR KISIM İÇME SUYU HATTINI YENİLEDİ.MUSKİ Genel Müdürlüğü, davul zurna ekipleriyle ün salan Milas Dibekdere Mahallesi’nin bir kısım içme suyu hattını yeniledi.

Davul zurna ekipleriyle ün salan ve geçimini düğün ve benzeri etkinliklerde müzisyenlik yaparak sağlayan Milas ilçesinin Dibekdere Mahallesi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, içme suyu hattı yenileme çalışması gerçekleştirdi.
Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından kanal temizleme çalışmasının yapılacak olmasından dolayı, kanal içerisinde kalan isale hattını kanal dışına almak için çalışma başlatan Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, kanal dışından yeni bir hat çekerek mahallenin içme suyu hattını yeniledi.
Milas ilçesindeki çalışmalarını Su ve Kanal İşletme 2. Bölge Şube Müdürü Güray Emiroğlu koordinatörlüğünde sürdüren ekipler, yaklaşık bir haftalık yoğun bir çalışmanın ardından mahallenin bir kısım içme suyu hattını yenileyerek, evlere sorunsuz olarak su vermeye başladı.
Milas ilçesinde içme suyu sorunu yaşayan mahallelerin sorunlarını ortadan kaldırmaya devam ettiklerini belirten MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Dibekdere Mahallemizde daha önce hattımızın bulunduğu kısımda DSİ tarafından kanal temizleme çalışması yapılacak. Biz de bu nedenle hattımızı kanalın dışarısına almak için gerekli çalışmaları başlattık. Ekiplerimiz yaklaşık bir haftalık çalışma sonucunda hattı DSİ kanalının dışına aldı ve yeniledi. Plan ve programlarımız dahilinde içme suyu sorunu yaşayan bütün mahallerimizin sorunlarını ortadan kaldıracağız. Milaslı vatandaşlarımızın daha nitelikli bir içme suyuna kavuşması için söz konusu yenileme çalışmalarını her mahallede yapmaya devam edeceğiz” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.