Devlet Milletindir Bu Devletin İçinde Bir De Uşak Gölge Oluşmuş

Bu haber 30 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 824 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu
Devletin içindeki gölge olanlar, dıştan kumanda edilerek rutubetli yerlerde yaşarlar. Bunları kumanda edenler, Osmanlı’yı içerden ve dışarıdan birleşerek yıkanlardır. Bu emir kulları, ülkenin kalkınmasını tam hız götürenlere hep arkadan vuranlardır. Bunlar, Adnan Menderes’i asanlardır. Bunlar Atatürk’ün, ( Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir) şartını Anayasadan 1961 yılında silenlerdir. Bunlar, 27 Mayıs ihtilal öncesi 2 bin talebenin et kıyma makinalarında kıyıldığı yalanını sol basında manşet eden ve ettirenlerdir. Bunlar özerk kuruluş icat ederek, yıllarca milletin kanını emenlerdir. Bunlar özerk kuruluşlarla birlikte 12 Mart 1971 ihtilalini yapanlardır. Milletin seçtiği hükümetin yetkilerini hiç bilgisi olmayan hıyanet çetesine verenlerdir. Bunlar: 1974 yılında bir mayıs günü Taksim meydanında yürüyüş yapanlar ile 17 CHP milletvekili de birlikte yürürken, kortejde Türk Bayrağı yoktu. Ama orak çekiçli APO’lu, Maolu filamalar mevcuttu. Bu yürüyenlerin bayramını Başbakan ECEVİT’den gelen tebrik telgrafını, hoparlörden okutanlardır. Bunlar, hem MENDERES’i, hem Turgut Özal’ı, hem de Erdoğan’ı dindarlıkla suçlayanlardır. Bunlar dini her yerde öcü görmüş gibi saldıranlardır.
GEZİ PARKI’NDAN HAFIZAMIZDA KALANLAR
2010 tarihinde değişen anayasa maddeleri ile özerk kuruluşların son bulduğunu biliyoruz. Ancak, yeni anayasaya göre yeniden oluşan bazı yargının başka bir şekilde kadrolaştıklarını çok acı bir şekilde öğrendik. Sol cambazların kalıntılarına, Cemaatin de iştirak edeceğine şeytanın bile aklı ermiyordu. 2004 yılında MGK’nda alınan kararı mesele eden sol basın, meğerse milleti ve hükümeti ayakta uyutmuşlar. Karar da Cemaati bitirin tavsiyesi var. Artık o tarihte tavsiye değil her halde emirdir.
Gezi Parkından kalan hatıra; Hava alanı yapılmasın, üçüncü boğaz köprüsü ve kanal’ın inşaatı durdurulsun. Ünlü ana muhalefet liderinin altın sözleri var; (Bu Hükümet yıkılmadan buradan gitmiyoruz.) Bu gelişmeleri ABD, İngiliz BBC, Alman ve Fransız ile Yahudi medyası anında duymayana duyurdu. Rusya’dan Türk baharı başladı deniliyordu. Gezi olayında Muğla geceleri yürüyüp nümayiş yapan varken, çoban ateşini millet coşku ile karşılasa ne yazar! Değerli kişileri hiç aday ederler mi?
17 ARALIK OLAYI
Bu olaydan önce Muhalefet lideri ABD’ye gitti. Daha sonra da ABD Ankara elçisi ile defalarca gizli veya açık bir araya geldiler. Olay gece yarısı birden yaygara edildi. Ayakkabı kutularında milyonlarla dolarlar birde para sayma makinası resimlediler. 8 polis bir de savcı acele etmişler hemen basını çağırmışlar ama bir üst makama olayı durmak akıllarına gelmemiş. Bu olaya sahip çıkan Fettullah Hoca sırıttı kaldı. Bizdeki satılmış uşaklara verilen talimat, Halk Bankasını ve hükümeti bitirin denilmiş. Aynı anda Halk Bankası genel müdürünü ve üç saygılı bakanın çocuklarını ve 70 civarında kişiyi yaka paça ederek getirilen vatandaşlar var. O gümbürtü ile bakanlar istifa ettiler ve yeteri kadar konuyu duyamıyan amir durumunda olanların yerleri değişti. Ekonomi birden darbe yedi. Zaten bunu yapan ülkelerin gayeleri Halk Bankasına gelen petrol paralarının bir Yahudi bankasına aktarmak olduğuna göre birinci fasıl başarılı gibiydi.
PETROL PARALARI TEKRAR HALK BANKASINA DÖNDÜ
Evvelsi gün Ekonomi Bakanı hem şehrimiz Nihat Zeybekçi açıkladı; Irak petrollerinin paraları aynen eski antlaşmaya göre Halk Bankasına gelmeye başladı. Petrol satışı şartlarında aynen uygulanıyor. İran ile fazla problem olmadığı halde gene de karşılıklı ziyaretler devam ediyor.
TÜSİAD KENDİSİNİ GEÇMİŞ DÖNEMDE SANDI
Bilindiği gibi TÜSİAD geçmiş dönemlerde hükümetlere hep emir vermeyi adet haline getirmiş ancak, bu defada gerek Gezi Parkı olayında ve gerekse 17 Aralık olayında yataklık etmişlerdir. Ancak, bu defa silah geri tepti. TÜSİAD başkanı bundan böyle Türkiye’ye döviz gelmez diyordu. Ancak öyle olmadı; kısa adı WAIPA olan dünya Yatırım Ajansları Birliği’nin başkanı TÜRKİYE seçildi. Örgütün merkezi Cenevre’den, İstanbul’a geliyor. Duyun ve kim olduğunuzu artık öğrenin. Haram nedir bilmezsiniz.
İSHAK ALATON: DARBELERİ DESTEKLEDİNİZ, SİZDEN UTANIYORUM
TÜSİAD üyesi İshak Alaton: 1980 Darbesine destek verdimi vermedi mi? Hepinizden utanıyorum dedi. Alaton’un konuşmasını salonda çoğunluk alkışladı.
TÜRKİYE FİNANS PİYASALARI
Bugünlerde hareketli günler yaşanırken, yabancı yatırımcılar Türk tahvillerine koştu.2024 vadeli tahvil satışı bu güne kadar yapılan en yüksek olduğu açıklandı. Ayrıca 35 ülkeden 300’ün üstünde yatırımcıdan tutarın 4 katı talep geldi.( İbrahim Acar Sabah )
TÜSİAD HÜKÜMETİ TEHDİT ETTİ
28 Şubat davası müdahil avukatı Şeref Malkoç, 28 Şubat cuntasının sadece asker kanadı yargılandığı, sermaye ve medya ayağı yargılanmadığı için TÜSİAD’ın karanlık bir Türkiye tablosu çizerek hükümeti tehdit edebildiğini söyledi.
HANEFİ AVCI: BAŞBAKANA DESTEK VERİN
Cemaatın iç yüzünü 4 yıl önce yazan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Paralel yapıyla herkesin mücadele etmesi gerektiğini söyledi. Avcı: İktidarı, muhalefeti, Türkü, Dindarı, Dinsizi ve vatanını seven herkes Başbakanın yanında tavır almalı Avcının kitabını CHP’liler kapış kapış etmişti. Meğerse adam cemaat ve ortaklarını anlatmaya çalışmış.
ŞİMDİ SIRA ORADA GÖRÜNTÜYE GELEN DOLARLAR KİMİN?
HAZIR LOP ARAYANLAR GENE HÜSRAN OLDULAR! ZATEN OLACAĞI BUYDU!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.