Devlet memuru siyaset yapamaz

Bu haber 31 Ocak 2014 - 17:41 'de eklendi ve 870 kez görüntülendi.

memur6516565Fethiye’de 2014 yılının ilk mülki idare amirleri toplantısı Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığında yapıldı. Çalık, “Devlet memuru siyaset yapamaz. Siyasetçilerin arkasına takılamaz” diyerek kamuda çalışan memurlara uyarıda bulundu.
Haber Merkezi
Fethiye Kaymakamlık Binası toplantı salonunda Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığında gerçekleşen Mülki İdare Amirleri Toplantısına tüm idare amirleri katıldı. Toplantıda mülki idareler arasındaki ortak sorunlar, İdaredeki iş değişiklikleri, Muğla Valiliği tarafından gönderilen çeşitli yazılar ve güncel konular ele alınıp görüşüldü.
Mülki İdare Amirleri toplantısına başkanlık eden Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık toplantı ile kısa bir basın açıklaması yaparak “Mülki idareler arasındaki ortak sorunlar, idaredeki iş değişiklikleri, Muğla Valiliği tarafından gelen emirler ve güncel konular görüşmek üzere toplandık. Devletin kuruluş statüsünü anayasa belirliyor, anayasadan sonra bizlerin görev yetkisi alanını belirleyen Ana kanun İl idaresi kanunu, bundan sonra 657 devlet memuru kanunu daha sonrada kuruluşların kendi görevlerini belirleyen kanunlar yönetmenlikler tüzükler yönergeler genel emirler bunlar. Kamu kurumlarındaki devlet memurlarının devlet kurumlarının işleyişini belirleyen görevlerini belirleyen unsurlar. Bu mevzuat çerçevesinde hizmetlerin herkese eşit adil ve dengeli bir şekilde sunulması gerekiyor. 657 sayılı devlet memurları kanununda kamuoyu hizmetleri iş birliği içerisinde yürütülüyor diyor. Buna dayanarak bizde bütün hizmetlerde bütün kurumlar bir birleriyle iş birliğini gerektiğinde yapmak zorunda. Seçmenlerin, seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkındaki kanunun getirdiği hükümlere göre, kamu kurumlarında tarafsızlık esas, seçimlerde memurlar için getirilmiş yasaklar var. Devlet memuru siyaset yapamaz, siyasetçilerin arkasına takılamaz, kamu kurumlarında siyaset yapılmaması esas” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.