Devlet Hastanesi Acil Servisine hayırsever desteği « Hamle Gazetesi

Devlet Hastanesi Acil Servisine hayırsever desteği

Bu haber 26 Aralık 2018 - 0:59 'de eklendi ve 460 kez görüntülendi.

Marmaris Devlet Hastanesi’nin hayırsever Ali Rıza Alper tarafından yenilenen acil servisi düzenlenen tören ile açıldı.

Nazife Taşdelen

Marmaris Devlet Hastanesi’nin hayırsever Ali Rıza Alper tarafından yenilenen acil servisi düzenlenen tören ile açıldı. Törene, Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Marmaris Devlet Hastanesi çalışanları ve hayırseverin ailesi katıldı.

Marmaris Devlet Hastanesi Acil Servisinin 2012 yılında hayırsever Doğan Tugay tarafından yenilendiğini belirten Vali Civelek, “Bu kez günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere hayırsever Ali Rıza Alper tarafından merhum eşi Çoban Ayşe adına Devlet Hastanesi Acil Servisi bir kez daha yenilenmiş ve yine hayırseverimiz tarafından tam donanımlı 112 acil sağlık ambulansı bağışlanmıştır.” dedi.

Yenilenen acil servis ve teslim alınan ambulansla vatandaşlara etkin, verimli ve kaliteli sağlık hizmeti sunulacağını söyleyen Vali Civelek, yenilenen acil servisin ve hediye edilen ambulansın hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Acil servis açılışında hayırsever Ali Rıza Alper, tam donanımlı ambulansın anahtarını Muğla Valisi Esengül Civelek’e teslim etti.

Açılıştan sonra protokol üyeleri acil servisi gezdi hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Baştan aşağıya yenilenen acil serviste yapılan yeni düzenlemeyle yetişkin ve çocuk acil bölümleri ayrıştırıldı. Çocuk servisinin duvarlarında çizgi film karakterlerinin resimleri yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.