Devlet Bahçeli’ye Tebrikler Çünkü?

Bu haber 28 Ekim 2015 - 23:31 'de eklendi ve 901 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, her kesiminde bildiği gibi geçtiğimiz günler içinde Türk Milli Takımı ile İzlanda Milli Takımı arasında Konya’da Euro 2016 elemelerinde Ankara’da hayatını kaybedenler için düzenlenen saygı duruşunda İstiklal Marşı okunurken başta Türk Milli Takımı, İzlanda Milli Takımı futbolcuları ve yabancı 6 hakem esas duruşta saygı gösterirken stat içinde bulunan bazı Konyalılar saygı duruşunu engellemek için ıslık çalmaları ise yobaz olduklarımı gösterdi.

Konya’daki bazı yobazlara yurt genelinden tepkiler gelirken en güzel açıklamayı ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sert bir biçimde tepki gösterdi. Bazı parti genel başkanlarının bu ciddi konu üzerinde tepki göstermemesi ise anlaşılmış değil. Konya’da gerçekleşen bu çirkin olay hala yurdumuzda tepki ile karşılanmakta. Sayın Devlet Bahçeli’ye ciddi duruşu nedeniyle tebrik ederken bakınız Sayın Bahçeli basın mensuplarına neler konuştu:

DEVLET BAHÇELİ:   KONYA’YA YAKIŞMADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Konyalı taraftarların A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda ile karşılaştığı Euro 2016 elemeleri maçı öncesinde, Ankara katliamında ölenler için düzenlenen saygı duruşundaki ıslıklamalarına, “O maça gelmiş olan Konyalılara yakışmayan bir davranış. İdeolojileri farklıdır diye vefatına sevinmek insanlıkla bağdaşmaz” tepkisini gösterdi.

Önceki gün İstanbul mitinginden Ankara’ya dönerken verdiği molada bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

HALK ÖZÜR DİLEMELİ

(Ankara katliamında ölenler için saygı duruşunda Konyalı taraftarların ıslıklı protestosunu nasıl değerlendiriyorsunuz? Çok çirkin, o maça gelmiş olan Konyalılara yakışmayan bir davranıştır. 100’e yakın insanımızı rahmetle anmak dururken, ıslıklamak gibi terbiyesiz, saygısız tavır, hiç kimseye faydası olmadığı gibi Konya’ya da yakışmamıştır. Onlar da bu ülkenin vatandaşı. Değişik fikir ve görüşlerde, ideolojileri farklı olabilir. Farklı insanlardır diye bunların vefatına sevinmek insanlıkla bağdaşmaz. Konya halkının tertip heyetinden veya hayatını kaybeden 102 kişinin ailelerinden özür dilemeleri lazım. Olacak şey mi? Türkiye’de ayrışma öne çıkmıştır. Sosyal anarşinin yoğunlaştığı bir dönem sonrası, DSP ile MHP’nin koalisyon partisi kurması Türkiye’yi rahatlatmıştır. Devrimci ile ülkücü muhtelif yerlerde görüşebilir, konuşabilir, alışveriş yapabilir bir konuma gelmiştir. Bundan kimse zarar görmemiştir. 12 Eylül öncesinde birbirini tanıyan insanlar daha çok tanır hale gelmiştir. Milli değerlerde erozyon var.
(Milli maçların sürekli Konya’da oynanması manidar mı?) Onu bizim eski başkanımız Demirören’e (TFF Başkanı Yıldırım Demirören) sormak lazım. Ona kim telkin etti? Başbakana karşı daha hoşgörülü olma konusunda…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.