Dev direk baz istasyonu oluyor

Bu haber 21 Aralık 2015 - 0:40 'de eklendi ve 568 kez görüntülendi.

DEV DİREK BAZ İSTASYONU OLUYORGSM sektöründeki teknolojik gelişmeler ve Bodrum’da yaz aylarında yaşanan yoğunluk nedeniyle GSM firmaları baz istasyonlarının sayısını devamlı arttırırken, istasyonların kurulacağı yerlerde de sınır tanımıyorlar.

Bodrum’un bir çok mahallesinde evlerin çatılarına su deposu, yollara sokak lambası ve reklam tabelası şeklinde konulan baz istasyonları vatandaşların tepkisine neden olurken, GSM firmalarından biri bu sefer şehir dışına dev bir baz istasyonu kurdu. Bodrum merkez ile Yalı Mahallesi arasında kalan ve motosiklet yarışlarının yapıldığı parkur üzerinde kurulan dev baz istasyonunda son çalışmaların yapıldığı görülürken, istasyonun yakın zaman içinde faaliyete geçeceği öğrenildi.
Dikkatli bazı vatandaşların görerek merak ettiği yaklaşık 60 metre uzunluğundaki baz istasyonunun elektriği için yakınlardan geçen yüksek gerilim hatlarından elektrik hattı çekildiği ancak elektriğin baz istasyonuna verilmediği görüldü. İstasyonu kuran GSM firmasının dev direği diğer firmalara da kiralayabileceği öğrenildi.
Şehir içinde kurulan baz istasyonlarına karşı çıkan vatandaşlar ise bu sefer şehir dışına kurulan baz istasyonuna şimdilik herhangi bir tepki göstermediler. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.