Destekler genç çiftçilerin yüzünü güldürdü

Bu haber 19 Haziran 2018 - 0:35 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi 2. Etap projeleri tamamlandığı bildirildi.

Muhittin Direk

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi 2. Etap projeleri tamamlandığı bildirildi.

Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ‘Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik’ uygulanan, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi 2. Etap projeleri tamamlandı. Buna göre 2018 yılında 198 genç çiftçi hibe almaya hak kazanarak, toplam yapılan destek 5 milyon 940 bin lira oldu. 92 adet büyükbaş hayvancılık projesi, 50 adet ise küçükbaş hayvan projesi, 38 adet arıcılık projesi, 7 adet, mantarcılık projesi, 6 adet kanatlı, 2 adet örtü altı yetiştiricilik, 2 adet ipekböcekçiliği projesi ile 1 adet bağcılık projesi destek almayı hak kazandı. Genç Çiftçi Desteklemesi Projesi kapsamında 198 adet projeden desteklerinin tamamı dağıtılarak hayata geçmesi sağlandı. Ayrıca Muğla İl ve İlçe Müdürlüklerince destek alan çiftçilere projeleri konusunda eğitimler verilerek ve teknik destek sağlanarak daha verimli ve daha etkin proje yürütmeleri sağlandı.”

Açıklamada İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, genç çiftçi projelerini yakından takip ettiğini, hayvan dağıtımının hemen hemen hepsinde bulunduğunu ve hayata geçen projelerin işletme kontrollerinin İl ve İlçe Müdürlüğü personeli tarafından yapılacağını, aynı zamanda bu takiplerin rehberlik amaçlı olacağını ve teknik desteğin sağlanacağını ifade etti. Genç Çiftçi Desteğinin kırsal nüfusun gençleştirilmesi anlamında büyük önem taşıdığını, ülke ekonomisinin kırsalda sürdürülebilirliği açısından gerekli olduğunu vurguladı. İl Müdürü Erkal genç çiftçi projelerinin hayırlı olmasını dileyerek sözlerini noktaladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.