Dershanemize dokunmayın « Hamle Gazetesi

Dershanemize dokunmayın

Bu haber 26 Kasım 2013 - 18:22 'de eklendi ve 1.042 kez görüntülendi.

femdershanesi12315465312313FEM Dershanesi, dershanelerin kapatılması ile ilgili olarak bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına öğretmenler ve dershane personeli katıldı.
Berna Uçar
FEM Dershanesi, dershanelerin kapatılması ile ilgili olarak bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını yapan FEM Dershanesi Türkçe Öğretmeni Uğur Yaşar Özeren, dershanelerin kapatılmaması gerektiğini belirterek, “Eğer hakikatten her fırsatta ifade edildiği üzere, ifade özgürlüğüne, çoğulcu demokrasiye, teşebbüs hürriyetine inanıyorsanız; dershanemize dokunmayın. Şuan itibari ile tüm ülkemizde faaliyet gösteren 4 bine yakın dershanenin çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerine katkıda bulunduklarına inanıyorsanız; dershanemize dokunmayın” dedi.
Özeren açıklamasına şöyle devam etti:
“Yanlış yönlendirmelerle hazırlanan ve sunulan istatistikler yerine ÖSYM’nin verilerini dikkate alarak, hala bu ülkede her sınavda 10 binlere varan öğrencinin ve gencin ‘0’ çektiğini, okul birincisi olmasına rağmen yerleştirme dışı kaldığını biliyorsanız, piyano, gitar, tenis kurslarının serbest olup, herhangi bir sınava hazırlık için verilen matematik, fizik, kimya, Türkçe, fen gibi derslerinin yasak olmasından kaynaklanan gülünç durumun, ülkemiz adına nasıl bir sıkıntı oluşturacağını tahmin ediyorsanız ve son olarak; varlığı, bir inkar edilen, bir doğrulanan, en sonunda Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında birkaç dershane temsilcisiyle paylaşılan taslağı kapsamlı bir şekilde incelemediyseniz; dershanemize dokunmayın.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.