Dereden 1200 ton atık çıktı « Hamle Gazetesi

Dereden 1200 ton atık çıktı

Bu haber 18 Kasım 2015 - 23:07 'de eklendi ve 540 kez görüntülendi.

214 METRELİK DEREDEN 1200 TON ATIK ÇIKTI MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİNDE DERE TEMİZLİKLERİNE DEVAM EDEN MUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, 247 METRELİK DERE TEMİZLİĞİNDE BALÇIK, LASTİK, NAYLON VE DEMİR PARÇALARINDAN OLUŞAN BİN 200 TON AĞIRLIĞINDA KATI ATIK ÇIKARDI.Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde dere temizliklerine devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, 247 metrelik dere temizliğinde balçık, lastik, naylon ve demir parçalarından oluşan bin 200 ton ağırlığında katı atık çıkardı.

İlkay Yıldız

Marmaris’te kış hazırlıklarını sürdüren Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, dere temizlikleri ve hat temizleme çalışmalarına devam ediyor. Halk arasında Maxim 5 deresi olarak bilinen derenin temizliğini gerçekleştiren ekipler, çalışmalarda son aşamaya geldi. Muğla Büyükşehir Belediyesi araçlarının da destek verdiği dere temizlik çalışmaları toplam 12 gün sürdür.
İlçede toplam 12 gün süren dere temizlik çalışmasının 214 metresi temizlendi. Günlük 100 ton atık dereden çıkarılırken 12 günde toplam bin 200 ton atık çıktı. Ekiplerin dere temizliğinde çok sayıda lastik, poşet, kıyafet, demir parçaları, olta ve balçık çıkardı.
Dere temizlik çalışmalarını sürdüren MUSKİ ekipleri aynı zamanda kanal temizleme çalışmalarına da devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Marmaris Belediyesine ait bir adet su tankeri ekiplere destek olurken ekipler, 10 Bin metre uzunluğundaki hattın 2 bin metresini temizledi. Marmaris Tapu Müdürlüğü mevkiinde çalışmalarını sürdüren MUSKİ ekipleri, hattan 8 ton atık yağ çıkardı.
Yapılan çalışmaları değerlendiren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, “Marmaris’te olası bir şiddetli yağışa karşı önlemlerimizi aralıksız olarak almaya devam ediyoruz. Bu çerçevede dere ve kanal temizleme çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda bize gerek araç, gerekse personel desteği veren Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Marmaris Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.