Denizlerin Özlem kaptanı

Bu haber 13 Temmuz 2016 - 0:41 'de eklendi ve 391 kez görüntülendi.

DENİZLERİN ÖZLEM KAPTANI GÖKOVA KÖRFEZİ’NDE 15 YILDIR DÜMEN KIRIYOR DÜNYACA ÜNLÜ GÖKOVA KÖRFEZİ'NDE ÇAMLI-SEDİR ADASI YOLCU TAŞIMACILIĞI YAPAN TEKNE KAPTANI ÖZLEM ÇELİK, 15 YILDIR DENİZLERDE DÜMEN KIRIYORDünyaca ünlü Gökova Körfezi’nde Çamlı-Sedir Adası yolcu taşımacılığı yapan tekne kaptanı Özlem Çelik, 15 yıldır denizlerde dümen kırıyor

Daha çok ‘erkek işi’ olarak bilinen tekne kaptanlığı mesleğinde Marmarisli Özlem Çelik 15 yıldır dümen kırarak erkek işi olmadığını ispatlıyor.

Marmaris Çamlı Mahallesi’nden Sedir Adası’na günübirlik yolcu taşıyan Özlem Çelik, kendini bildi bileli denizlerde olduğunu, 15 yıldır da tekne kaptanlığı yaptığını açıkladı. Çelik, “Çocukluğumdan bu yana teknedeyim. 10-15 yıldır da tekne kaptanlığı yapıyorum. Çamlı Mahallesi’nden Sedir Adası’na yerli ve yabancı turistleri taşıyorum. Bu yıl turizm kötü başladı. Fakat Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkması nedeniyle işlerimiz tatilde açıldı. Günlük 2 veya üç sefer Sedir Adası’na yolcu taşıyorum. Bu yıl genelde yerli turist taşıyorum. Avrupalı turist yok” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.