Denizin dibi herkesi sevindirdi

Bu haber 29 Mart 2016 - 23:42 'de eklendi ve 1.050 kez görüntülendi.

DENİZİN DİBİ HERKESİ SEVİNDİRDİ DENİZDEN BU KEZ AZ MİKTARDA ÇÖP ÇIKMASI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜDenizden bu kez az miktarda çöp çıkması yüzleri güldürdü.

Bodrum’da Ortakent-Yahşi Koyu’nda denizin dibinde yapılan temizlik çalışması bu kez sevindirdi. Çıkarılan atıkların daha önceki temizliklere göre az oluşu vatandaşları şaşırttı.

‘Denize en çok mavi yakışır’ sloganıyla Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası’ kapsamında bu hafta Ortakent-Yahşi Koyu temizlendi.
Bodrum Belediyesi’nin dalış ekibinde görevli 7 dalgıcın katıldığı deniz dibi temizlik çalışması 2 saat sürdü. Çalışmalar kapsamında dalgıçlar, sabah saatlerinden itibaren gün boyunca koy içerisinde hummalı bir çalışma yürüttü. Belediye ekipleri, çıkan malzemeleri ayrıştırma ve ölçümleme işlemleri için kıyıda belirlenen atık alanına taşıdı.

Temizlik sonunda denizden 50 kilo plastik atık, 15 kilo cam atık, 10 kilo metal atık, 6 kilo alüminyum atık, 92 kilo araç lastiği, 19 kilo da yanabilen ve kompozit atık olmak üzere 1 metreküpe tekabül eden yaklaşık 192 kilo atık malzeme çıkarıldı.

Çıkarılan atıkların daha önceki temizliklere göre az oluşu ise vatandaşları şaşırttı. Bugüne kadar yapılan temizlik çalışmalarında birçok koydan tonlarca çöp çıkarılmıştı. Ortakent koyunda ise 4 çuval çöp çıktı.

Deniz altından dalgıçların çektiği görüntülerde denizin ne kadar temiz olduğunu gözler önüne seriliyor. Deniz dibinde çekilen başka bir görüntüde ise bir demir boruyu ev yapan balığın, dalgıcın boruyu almasını engellemeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.