Denizi temizleyip Türk bayrağı açtılar « Hamle Gazetesi

Denizi temizleyip Türk bayrağı açtılar

Bu haber 02 Haziran 2016 - 22:52 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.

DENİZİ TEMİZLEYİP TÜRK BAYRAĞI AÇTILARBodrum Belediyesi tarafından düzenlenen deniz dibi temizlik kampanyası çalışmalarında bu hafta Küçükbük Koyu temizlendi.
Haber Merkezi

“Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla Bodrum Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen “Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası” aralıksız sürüyor. Bu hafta Küçükbük Koyu’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Bodrum Belediyesi’nin ilgili birimlerinin müdürleri ve birim sorumluları yanı sıra Küçükbük Muhtarı Ali Akbulut ve muhtar azası ve aynı zamanda da sanatçı olan Özlem Tekin, Muharrem Eskiyapan Ortaokulu öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte ayrıca Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi Personeli Murat Kurtini, öğrencilere çevre temizliği ve geri dönüşümün önemi hakkında bilgiler verdi.
Dalış takımı deniz dibi temizliği öncesinde mavi sularda Türk Bayrağı açtı. Gerçekleştirilen deniz dibi temizliğinde plastik, cam, ahşap, lastik, alüminyum, metal parçalar ile yanabilen ve kompozit atıklar su yüzeyine çıkarıldı.
Yapılan ölçümlerin sonucunda 65 kg plastik,22 kg metal, 7 kg cam,5 kg tekstil, 5 kg alüminyum atık yüzeye çıkarılarak kıyıda ayrıştırıldı. Küçükbük’de gerçekleşen temizlik çalışmaları sonucunda deniz yaklaşık 104 kg atıktan arındırılmış oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.