Denize duvar, iskeleye asma kilit

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 22:30 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

denizeduvartMuğla’nın Bodrum İlçesi Ortakent Yahşi Mahallesi’nde sahile bir otel tarafından örülen duvar ile bir sitenin iskelesinin girişine koyduğu kilit görenleri şaşırtıyor.

 

Camel Beach sahilinin batı kısmının sonunda yer alan bir otelin sahilinde denizin içine örülen duvar yürüyüş yolunu kapatırken, Bağla Sitesi, Bank Evleri Sitesi gibi birçok evin bulunduğu bölgeden Camel Beach’e yürüyerek gelen vatandaşlar denizin içinden yürüyerek geçmek zorunda kalıyor. Geçtiğimiz yıllarda 2-3 metre geride olduğu öğrenilen duvarın 2 sene önce yenilenerek son şeklini aldığı öğrenildi. Havaların sıcak olması nedeniyle vatandaşların ayakkabılarını çıkartarak denizin içinden geçtiği otelin sahilinden kış aylarında geçmek isteyen vatandaşların ise nasıl bir yol çizeceği ise merak konusu.
Denizin içine örülen duvarı görüntülemek için bölgeye giden gazeteciler Camel Beach’de bir başka ilginç görüntüyle de karşılaştı. Bir siteye ait olan iskelenin giriş kısmına demir korkuluklu kapı konulduğu görülürken, kapının ise şifreli bir asma kilitle kitlendiği görüldü. Denize girilemeyen yerlerde yapılması uygun görülen iskelelerin Camel Beach’de ki sayısının da arttığı görülürken, yapılan bu uygulamanın yasal olup olmadığı ise bilinmiyor. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.