Denizden tonlarca çöp çıktı

Bu haber 13 Nisan 2015 - 23:16 'de eklendi ve 517 kez görüntülendi.

denizeeeBodrum Belediyesi tarafından “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla düzenlenen Bodrum Deniz Dibi Temizlik Kampanyası kapsamında Torba Koyu Balıkçı Barınağı’nda deniz dibi temizliği yapıldı.

Haber Merkezi

Bodrum Belediyesi’nin dalış ekibinde görevli dalgıçları ve Bodrum’dan gönüllü dalgıçların katıldığı deniz dibi temizlik çalışmalarının 5.’si Bodrum’un Torba Mahallesi limanı içerisinde yapıldı. Yaklaşık iki saat süren temizlikte metal atıklardan araç tekerleğine, içecek şişelerinden battaniyeye kadar denizden onlarca çeşit atık malzeme çıkarıldı. Çıkan malzemeler arasında yer alan iki adet mangal ise şaşkınlık yarattı.
Etkinliğe Bodrum Belediyesi birim müdürleri ve sorumluları, belediye personeli ve gönüllü vatandaşlar ile Torba Mahallesi Muhtarı Suat Kaya katıldı. Muhtar Kaya, kötü hava şartlarına rağmen özveriyle deniz dibine dalan dalgıçlara, atıkları taşımakla görevli belediye personeline ve ‘Denize En Çok Mavi Yakışır’ etkinliğini başlatarak etkinliğe büyük destek ve önem veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a, Torba mahalle sakinleri adına teşekkür etti.
Olumsuz hava koşulları sebebiyle sadece Torba Limanı içinde yapılabilen ve 2 tekne ile gönüllü balıkçıların da görev aldığı çalışmalarda denizden çıkarılan atıklar, ayrıştırma ve ölçümleme işlemlerinin ardından kamyon ve traktörle Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki Deniz Dibi Temizliği Proje Alanı’na aktarıldı.
Çalışma kapsamında deniz dibinden; 52 kg metal atık, 19 kg cam atık, 134 kg plastik atık, 215 kg lastik atık ve 248 kg tekstil atığı olmak üzere toplam 668 kg atık çıkarıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.