Denizden ne ararsan çıktı

Bu haber 10 Aralık 2015 - 23:15 'de eklendi ve 633 kez görüntülendi.

BodrumRotaract (8)Bodrum Rotaract Kulübü tarafından ‘Rotamız Mavi’ projesi kapsamında çevre bilincinin gelişimine katkı sunmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin de desteğiyle deniz altı temizliği yapıldı. Temizlikte deniz altından vantilatör, tencere, bira şişeleri dalgıçlar tarafından toplandı. Etkinlik kapsamında deniz altından çıkarılan yaklaşık bir tona yakın atık heykele dönüştürülerek Bodrum’un merkezinde sergilenecek.

Haber Merkezi

Bodrum Kumbahçe Mahallesi sahilindeki Halikarnas İskelesi’nde gerçekleşen etkinlikte 2440. Bölge Bodrum Rotaract Kulübü 2015 – 2016 Dönem Başkanı Efe Uysal, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nde yer alan dalgıçlar Deniz Büyüksöylemez (dalış kaptanı), Nevzat Dıngıl ve Serdar Özpınar ile birlikte deniz dibi temizliği yaptı. Bodrum Rotaract Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri de dalgıçlar tarafından çıkarılan atıkları iskelede muhafaza etti. Yaklaşık üç saat boyunca suda kalan dalgıçlar tarafından yapılan temizlikte toplam bir tona yakın atık çıkarıldı. Deniz dibinden su yüzüne çıkarılan demir merdiven, akü, süper market arabası, tencere, tava, araç lastiği, vantilatör ve cam şişe gibi atıkları gören çevredeki vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Bodrum Rotaract Kulübü 2015-2016 Dönem Başkanı Efe Uysal, “Bu proje ile hedefimiz çevre bilincinin gelişimine katkı sunmak, küçükten büyüğe tüm bireylerde farkındalık yaratmaktır. Bu nedenle bugün, Bodrum Belediyesi’nin dalış ekibinden dalgıç arkadaşlarımızla birlikte dalış yaparak deniz dibi temizliği yaptık. Çıkardığımız bu atıkları da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nden projemize ilgi gösteren heykel bölümü öğrencilerine teslim ederek Bodrum’u sembolize eden bir heykel yapılmasını sağlayacağız. Projemizi sadece Bodrum ve ülkemiz ile de sınırlandırmayacağız. İlerleyen günlerde, Uluslararası Rotary Kulübü ile de paylaşarak tüm dünyaya duyurmak için girişimlerde bulunacağız. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu’ya ve Bodrum Belediyesi ekiplerine de destekleri için teşekkür ederiz.” dedi.
Etkinlik sonunda Bodrum Rotaract Kulübü Üyeleri, iskelede toplanan atıkları kıyıya taşıdı. Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sağlanan araç ile atıklar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanat Fakültesi’nden projeye destek olmak isteyen heykel bölümü öğrencilerine teslim edilmek üzere uygun alana taşındı. Atıklar kullanılarak yapılacak olan heykel ise Bodrum merkezde, Bodrum Belediyesi tarafından gösterilen alanda sergilenmeye başlanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.