Denizden kovalarla su taşıyıp yangını söndürdüler « Hamle Gazetesi

Denizden kovalarla su taşıyıp yangını söndürdüler

Bu haber 23 Haziran 2016 - 0:31 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

DENİZDEN KOVALARLA SU TAŞIYIP YANGINI SÖNDÜRDÜLER LİMAN PERSONELİ VE GEMİCİLERİN MÜDAHALESİYLE YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ BODRUM’DA ÇIKAN YANGIN BÜYÜMEDEN SÖNDÜRÜLDÜMuğla’nın Bodrum İlçesi’nde makilik alanda çıkan yangın, Gümbet İskelesi’nde çalışan personel ve iskelede bulunan teknelerin gemicilerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde makilik alanda çıkan yangın, Gümbet İskelesi’nde çalışan personel ve iskelede bulunan teknelerin gemicilerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü.
Yangın, Gümbet Mahallesi’nde özellikle günlük tur teknelerinin yoğunlukta olduğu Gümbet İskelesi’nin bulunduğu bölgede otluk ve makilik alanda çıktı. Elektrik tellerinden düşen kıvılcım nedeniyle çıktığı iddia edilen yangına liman personeli ve gemiciler denizden kovalarla su taşıyarak ve yaklaşık 15 kadar yangın tüpüyle müdahale ettiler. Yaklaşık 30 kadar gemici ve tekne sahibinin de müdahalesi ile kısa sürede söndürülen yangına daha sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı ekipler müdahale etti.
Ekipler bölgede soğutma çalışması yaparken, polis ekipleri de yangının çıkış sebebiyle ilgili incelemelerde bulundu. Yanan yaklaşık 50 metrekarelik alandaki çok sayıda cam şişe ve diğer çöpler dikkat çekti. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.