Denizden 20 bin turist gelecek

Bu haber 26 Haziran 2013 - 18:44 'de eklendi ve 666 kez görüntülendi.

denizdenturistgelecek12313546132Marmaris’te Temmuz ayı sonuna kadar lüks transatlantiklerle zengin 20 bin 790 turist geleceği bildirildi.
Haber Merkezi
Marmaris’te Temmuz ayı sonuna kadar lüks transatlantiklerle zengin 20 bin 790 turist geleceği bildirildi. Marmaris Liman İşletme A.Ş. yazılı olarak yaptığı açıklamada Temmuz ayı sonuna kadar ilçeye çoğunluğu 40 yaş ve üstü zengin Avrupalı 20 bin 790 turistin gemilerle geleceğini bildirdi.
Malta bayraklı “Thomson Celebration” adlı lüks gemiyle çoğunluğu İngiliz turistlerin bulunduğu seferlerin ilki 1 Temmuz’da başlayacak. Ay sonuna kadar beş sefer yapacak olan yolcu gemisi toplam 6 bin 750 turist getirecek. 3 Temmuz tarihinde ilk büyük yolcu gemisi ‘Zenith’ Marmaris Limanı’na demir atacak. Marmaris Liman İşletme Anonim Şirketi Genel Müdürü Şükrü Tugay, Temmuz ayı içinde dünyaca ünlü turizm acentesi Thomas Cook’un gemilerinden ‘Thomson Celebration’un 5, AİDA Grubu’nun gözde gemilerinden ‘Denizlerin Divası’ olarak adlandırılan ‘Aida Diva’nın 2, sefer düzenleyeceğini söyledi. Tugay, “Seferlerle her ay 40- 60 yaş arası zengin Fransız, İtalyan, Alman, Hollandalı, İsveçli, Danimarkalı ve İsrailli 20 binin üzerinde turist gelecek. Seferler Temmuz sonuna kadar sürecek. İlçe ekonomisi canlanacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.