Deniz temizliği Kadıkalesi’nde yapıldı

Bu haber 31 Mart 2017 - 1:23 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

Bodrum Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Denize en çok MAVİ yakışır” Deniz Dibi Temizlik Kampanyası, Kadıkalesi sahilinde devam etti.

Haber Merkezi

Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nde görevli dalgıçlar ile devam eden temizlik çalışmaları bu hafta Kadıkalesi Mahallesinde yapıldı. Temizlik sırasında deniz dibinden çıkarılan atıklar, bir kenarda toplanarak Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ayrıştırıldı. Atıklar daha sonra kamyonete yüklenerek Konacık Mahallesindeki Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürüldü.

Denizden 18 kg cam, 163 kg plastik, 27 kg metal, 18 kg lastik, 86 kg tekstil olmak üzere 312 kg katı atık çıkarıldı.

Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Deniz Dibi Temizlik Çalışması önümüzdeki hafta 5 Nisan Çarşamba Gümüşlük’te yapılacak. 12 Nisan’da Yalıkavak, 19 Nisan’da Gündoğan, 26 Nisan’da Küçükbük, 3 Mayıs’ta Gölköy, 10 Mayıs’ta Türkbükü, 17 Mayıs’ta Torba, 24 Mayıs’ta Bardakçı ve 5 Haziran’da Bodrum merkezde çalışmalar devam edecek.

Denize en çok MAVİ yakışır kampanyası kapsamında dalış yapılan Kadıkalesi bölgesinde  Bodrum Masalı dizi ekibi de aralıklarla kıyı temizliği gerçekleştiriyor. Ekip dizinin bir kısmının da çekildiği Kadıkalesi sahilinde kıyı temizliği yaparak kampanyaya destek veriyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.